Відео Люди Світ

Без обмежень. Хлопець на візку за допомогою друзів піднявся на Говерлу (ФОТО, ВІДЕО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

Цього тижня львівська команда On 3 wheels здійснила особливе сходження на Говерлу – разом з Іваном Маслюком, у якого ДЦП. Цим сходженням вони започаткували новий проект On 3 wheels La Joëlette. Його мета – подорожі на спеціальному візку для людей з інвалідністю. Кожен похід буде відкриттям світу для людини з неповносправністю.

Іван Маслюк піднявся на Говерлу разом із друзями. Оскільки у Івана дитячий церебральний параліч, зробив він це за допомогою спеціального інвалідного візка La Joelette, розробленого у Франції. У сходженні взяли участь сім людей (зокрема одна дівчина), шість з яких почергово допомагали нести візок.

 

«За допомогою цього візка такі люди, як я, мають змогу активно проводити час та подорожувати без обмежень, – розповідає Іван Маслюк. – Візок має одне колесо та спеціальні пристосування. Принцип такий, що один із учасників нашої команди тягнув візок в упряжці попереду, один тримав рівновагу позаду та контролював гальма. Інші хлопці почергово підштовхували. Спускатися, звісно, було набагато легше».

Як розповідає один із засновників проекту Олег Савчук, похід видався нелегким, оскільки погода була примхливою.

«Незважаючи на шквальний вітер та дощ, ми дуже щасливі, що допомогли нашому другові здійснити ще одну мрію. Знаючи, з якими перепонами щодня зіштовхується Іван, ми не можемо залишатись осторонь. Ми хочемо показати, що люди з інвалідністю, можуть подорожувати. Саме тому ми вирішили започаткувати новий проект в Україні», – каже Олег Савчук.

Головною метою проекту є зміна ставлення суспільства до людей з особливими потребами.

«Нам видається несправедливим, що в Україні люди з інвалідністю – це люди з обмеженими можливостями. Ми хочемо показати, що вони мають можливість, до прикладу, мандрувати, і ми в цьому хочемо допомогти, – каже координатор проекту On 3 wheels Сашко Луцик. – Наша команда планує регулярно організовувати походи у живописні місця України для людей з обмеженими можливостями на спеціальному візку La Joelette».

Наступна поїздка планується вже через декілька тижнів.

До речі, минулого року команда On 3 wheels здійснила унікальну велоподорож до Лісабону (Португалія). Тоді разом з Іваном Маслюком вони перетнули 12 країн. Іван самотужки подолав 5000 км за 100 днів на спеціальному триколісному велосипеді, де можна крутити педалі руками. Саме тому проект здійснення мрії отримав назву On 3 wheels (На трьох колесах).

Слідкувати за проектом можна у Facebook. За детальною інформацією звертайтесь за телефонами: 0937293855 – Сашко Луцик або 0631543265 – Олег Савчук.

Усі охочі теж можуть долучитись до дружньої команди, стати волонтерами, учасниками – щоб здійснити ще більше мрій.

 

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.