Люди Світ

«Без Чорновола не було б незалежності»: у Франківську вшанували пам’ять політв’язня СРСР (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У п’ятницю, 23 грудня, відбулося віче до 79-ої річниці з Дня народження діяча руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, політв’язня СРСР В’ячеслава Чорновола.

15682187_673627086131895_720400889_o

Голова Івано-Франківської крайової організації «Народний рух України» Ігор Шумега вважає, що лише такі віче й заходи будуть підтримувати пам’ять про Чорновола.

15696765_673626992798571_1423907253_o

«Ім’я Чорновола залишилось в історії нашої країни. І думаю, що немає людини, яка б не знала про нього. Він в усіх на устах. Ми тепер розуміємо ті помилки, які зробили, коли не обрали його президентом», – сказав Шумега.

На думку міського голови Руслана Марцінківа, без Чорновола не було б незалежної України.

«Зараз ще не розслідувана справа його вбивства, але це не означає, що це не буде розслідувано. Хтось все-таки виявить ці обставини, – сподівається Марцінків. – Може зараз Україна була б іншою, якби Чорновіл був серед нас».

Мешканці Івано-Франківська та представники влади вшанували українського патріота В’ячеслава Чорновола хвилиною мовчання та поклали до його пам’ятника квіти.

Довідка Вікіпедії. 25 березня 1999 року В’ячеслав Чорновіл загинув за нез’ясованих обставин в автокатастрофі на шосе під Борисполем. Трагедія сталася на 5-му кілометрі автотраси Бориспіль—Золотоноша. Автомобіль Чорновола врізався в «КамАЗ» з причепом, який розвертався посеред шосе. Чорновіл і його водій Євген Павлов загинули на місці, прес-секретар лідера НРУ Дмитро Понамарчук був госпіталізований з важкими травмами. Самі обставини дуже загадкові: видимість в той день була нормальна, отже водій Чорновола повинен був побачити вантажівку, що стояла посеред дороги. Координати 5-го кілометру автотраси «Бориспіль—Золотоноша», де сталося ДТП: 50°18′02″ пн. ш. 30°59′32″ сх. д.

Вже наступного ранку, не дочекавшись висновків експертів, тодішній керівник МВС Юрій Кравченко заявив, що це — нещасний випадок, і іншої версії слідство не розглядатиме. Перший свідок трагедії — один з лідерів Руху, майбутній кандидат у Президенти Геннадій Удовенко чомусь теж не зміг надати чіткої картини побаченого ним — лише наголошував на нещасному випадку.

Пізніше внаслідок серцевого нападу також за дивними обставинами помер один з трьох пасажирів «КамАЗу». Дуже дивно склалася доля у Володимира Куделі, водія КАМАЗу, який нібито був за кермом під час аварії. Слідством було нібито доведено, що він скоїв злочин, тобто ДТП із тяжкими наслідками, однак, несподівано він, не відбуваючи покарання, був амністований. Більш того, МВС розповсюдило серед медіа чутки, що він нібито вмер від серцевого нападу. Насправді ж — це виявилося стандартною спецоперацією прикриття, бо Куделя живий й здоровий, щоправда змінив місце проживання.

Соратники В’ячеслава Чорновола, його син Тарас Чорновіл, патріотично налаштована громадськість вважають його загибель політичним убивством напередодні майбутніх президентських виборів.

Колишній заступник генпрокурора Микола Голомша пітвердив, що В’ячеслава Чорновола добили, ймовірно, кількома ударами кастета.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.