Люди

Батько в полоні й десятки хіміотерапій. Херсонка Ольга у Франківську успішно долає рак

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У мешканки Херсона Ольги рак забрав життя у мами та бабусі, а потім спіткав і її. Та жінка успішно бореться з недугою.

Онкологію в Ольги виявили на другій стадії. Спочатку вона взагалі не хотіла лікуватися. Та завдяки наполегливості медиків та підтримці рідних і друзів наважилася стати на важкий шлях до одужання. За 1,5 роки вона пройшла десятки хіміотерапій та понад 20 курсів опромінення, пише Репортер з посиланням на канал 402.

Десятки хіміотерапій. Херсонка Ольга у Франківську успішно долає рак

Я маю ще два тижні приймати хімію в таблетках. Якщо все добре покаже КТ, тоді мені повідомлять про ремісію, – каже Ольга.

Каталізатором розвитку недуги стала війна та постійний стрес. Півтора місяця вона пробула в окупації, а потім довелося покинути місто заради дочки. Вдома залишився батько Ольги, якого згодом окупанти взяли в полон. Вона досі його шукає. Є інформація, що він живий, його утримують у Севастополі, але підтверджень немає.

Читайте: Рак не йде на карантин. Після Covid-19 лікарі очікують більше прикарпатців з пізніми формами онкології

За словами медиків, онкологія посідає друге місце по смертності серед усіх хвороб. Більшість пацієнтів звертається до лікарів запізно.

Зараз у Пркиарпатському онкологічному центрі перебуває на лікуванні понад 35 тис пацієнтів. Щодня недугу виявляють у 13 людей.

Життя людини на роки збільшується, якщо онкологія діагностована на ранній стадії, – каже Аліна Андріїв, медична директорка КП “Прикарпатський онкологічний центр”. – Наприклад, молочна залоза на першій стадії – 98% одужання й лікування не таке травматичне. У багатьох випадках ми можемо обійтися без хіміотерапії.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.