Соціум

На Прикарпатті щодня реєструють в середньому 13 нових випадків онко

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На Прикарпатті за минулий рік виявили 4 631 випадок раку. ​Щоденно реєструється приблизно 13 нових випадків. Найбільше на онко хворіють чоловіки, старші за 50 років.

Найпоширеніші злоякісні пухлини у чоловіків — рак легень, рак простати та рак шкіри. У жінок найчастіше діагностується — рак молочної залози, рак шкіри та рак тіла матки, – повідомляє директор департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОВА Володимир Дзьомбак.

На Прикарпатті щодня реєструють близько 13 нових випадків онкозахворювань

Для пацієнтів послуги з лікування повністю безоплатні, їх оплачує медзакладам НСЗУ. Також держава централізовано купує ліки та медичні вироби, що необхідні для лікування онкологічних хвороб. Окрім цього, наприкінці минулого року наша область отримала лінійний прискорювач для променевої терапії і зараз ми активно працюємо над реконструкцією приміщення у КНП “Прикарпатський клінічний онкологічний центр” для його встановлення, – каже Володимир Дзьомбак

Читайте: Франківські медики провели складне протезування аорти та врятували життя 55-річному чоловіку

Довідково: у 40% випадків раку можна запобігти простими повсякденними діями.

Наприклад, причини третини смертей від раку – це куріння, надмірна вага, вживання алкоголю, малорухливий спосіб життя та недостатнє споживання рослинної їжі.

Дбаючи про здоровий спосіб життя ви знижуєте ризики захворіти.Дуже важлива й рання діагностика захворювання. У більшості випадків виявлення хвороби на ранніх стадіях в рази підвищує шанси на її вдале подолання.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.