Люди Світ

Аудиторію імені Романа Гурика відкрили в Прикарпатському університеті (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У День героїв Небесної сотні, 20 лютого, у Прикарпатському національному університеті відкрили аудиторію імені одного із наймолодших загиблих на Майдані – франківця Романа Гурика. Її облаштували в гуманітарному корпусі на факультету філософії, де навчався Роман.

Про це пише прес-служба вишу.

За словами ректора університету Ігоря Цепенди, на цей крок керівництво вишу йшло свідомо.

«Адже це не тільки вшанування, це і пам’ять, яка повинна завжди бути у наших серцях. Історія завжди вчить, що потрібно робити з неї уроки, щоб ми не мали повернення до тих складних і трагічних сторінок історії. Тому, коли студенти приходитимуть сюди, ця аудиторія буде місцем для дискусій, роздумів та нових ідей», – сказав він.

Центральна стіна аудиторії – це колаж із фотографіями про події Євромайдану, а бокові світлини – уривки із життя Романа Гурика. На фоні колажу процитовані слова Романа – «Ти станеш людиною тільки тоді, коли признаєш, що робиш помилки».

Матір Романа Ірина Гурик пригадала, як подавала з сином документи на вступ до університету. Тоді, каже, не повірила б, що колись там буде відкрита аудиторія його імені та пам’ятник.

«Романа ми виховували як звичайного хлопця із звичайної сім’ї, а не як героя. Один його вчинок все змінив. І сьогодні пам’ять — це основне, що може бути в сім’ї. Щиро дякую ректору університету та усім, хто долучився до відкриття цієї аудиторії. Адже ці студенти, які тут навчаються, повинні знати, що цей хлопець був таким, як вони, просто в один момент вирішив поїхати на Євромайдан», – сказала матір героя.

Голова студентського сенату філософського факультету Ірина Родзінська зауважила, що до облаштування приміщення долучилися також студенти.

«Думаю, в майбутньому тут можна проводити не тільки заняття, а й літературні вечори», – сказала вона.

Нагадаємо, 19-річний студент філософського факультету Прикарпатського національного університету Роман Гурик загинув від кулі снайпера під час Євромайдану 20 лютого 2014 року в Києві. Удостоєний посмертно звання Герой України та нагороджений медаллю «За жертовність та любов до України».

Читайте також«Своїм життям вони дали нам шанс змінитись» – у Франківську вшанували героїв Небесної сотні.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні