Люди

Аспірантка ПНУ Надія Стефанишин пише для “Куншту” статті про те, як вижити в умовах війни

Google+PinterestLinkedInTumblr
Аспірантка кафедри біохімії та біотехнології Надія Стефанишин, окрім роботи над темою дисертації та залучення до різних наукових досліджень кафедри, пише статті для науково-популярного медіа «Куншт». Мета –  популяризувати науку і розповідати про складні речі простими словами. Про це повідомляють на кафедрі біохімії та біотехнології, пише Репортер.
Аспірантка ПНУ Надія Стефанишин пише для "Куншту" науково-популярні статті
У 2020 році у цьому журналі вийшла її перша науково-популярна стаття «Золотий вік: чому ми старіємо», де авторка, описала причини старіння, аналізуючи наукові дані відомі на той час.
Коли почалась повномасштабна війна росії проти України в медіа «Куншт» почали виходити статті, які мають на меті допомогти людям вижити в умовах війни, а також надати корисні рекомендації що робити в тих чи інших екстремальних випадках.

Разом з журналом «Куншт» Надія Стефанишин написала такі матеріали:

  • Як розпізнати і що робити у випадку зневоднення організму людей. Цю статтю також можна прослухати в аудіо форматі.
  • Як безпечно вживати консервовані продукти і вберегтись від ботулізму.
  • Чому в умовах війни краще відмовитись від алкоголю й для чого був потрібен сухий закон.
  • Хоча Covid19 не здається українцям вже таким страшним, однак потрібно пам’ятати, що вірус нікуди не зник і не потрібно забувати про вакцинацію та берегти власне здоров’я і близьких.
«Коли почалась повномасшатабна війна росії проти України хотілось допомогти людям, а також своїй країні в різний спосіб: волонтерити, донатити на ЗСУ, а також ділитись корисною інформацією, спираючись на наукові дані. Я безмежно вдячна медіа «Куншт» за співпрацю і що можу бути корисною таким чином». — зазначає Надія Стефанишин.
Ще у 2021 році Надія разом з іншими українськими науковцями брала участь в науковій онлайн-майстерні «Науку чути» за підтримки науково-популярного медіа “Куншт” та Фонду Федора Шпига, де українські науковці мали змогу прослухати онлайн-вебінари та взяти участь у воркшопах. Дізнатись та покращити навички того як якісно створювати науково-популярні відео, писати статті, вести блоги, комунікувати з медіа. Крім того, науковці мали можливість отримати контракти від видавництв «Віхола» та «Yakaboo Publishing» на видання своїх науково-популярних книжок.
Довідка:

«Куншт» — науково-популярний журнал українською мовою, гасло якого: «Наука як мистецтво». Ідея, що лежить в основі журналу, — наука не позбавлена краси та творчості, і може бути захопливою, якщо подивитися на неї під правильним кутом. До кожної статті професійні українські художники створюють унікальні ілюстрації. Місія журналу — підвищити інтерес українців до науки. 

Презентація першого номера журналу відбулась у Києві 25 вересня 2015 року. 23 березня 2019 року журнал перейшов у онлайн-формат для розширення аудиторії. Щодня на сайті з’являються нові матеріали, що стосуються актуальних питань науки й технологій. 

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.