Люди

Аби лиш не підвести хлопців: як працює у Татарові волонтерський центр

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

5 грудня – Міжнародний день волонтера. Символічно, що в Україні його відзначають напередодні дня ЗСУ. Адже волонтери забезпечують надійний тил нашій армії. На Прикарпатті одним із активних є волонтерський центр «Татарівський оберіг», яким керує Оксана Мочерняк.

Про себе вона говорить з неохотою. Та коли йдеться про рідне село Татарів, емоцій не приховує. Волонтерський центр пані Оксана організувала у приміщенні власного колишнього пабу після початку повномасштабного вторгнення.

Аби лиш не підвести хлопців: як працює у Татарові волонтерський центр

З нашого села мобілізували 61 воїна, і їм потрібна була наша допомога. Особливо на початку, коли всі разом шукали їм екіпірування. Було важко, але справилися. Нині, на жаль, маємо одного загиблого, одного зниклого безвісти й одного в полоні, – каже Оксана Мочерняк.

Наразі бійці найбільше потребують дронів і зимових коліс.

За словами пані Оксани, одного з воїнів-земляків перевели до підрозділу аеророзвідки. Потреба у дронах – велика. Крім того, волонтери постійно передають домашню їжу та одяг.

Буває, поставлять хлопці свої куртки біля буржуйки сохнути, а вони, ненароком, згорають. А сухий змінний одяг їм вкрай необхідний, – розказує Оксана Мочерняк.

Раніше волонтери передавали посилки особисто. Та нині більшість захисників із Татарова перебувають на першій і другій лінії оборони. Тож частіше співпрацюють з Новою поштою. Відправляють посилки часто, адже хлопці їм дуже тішаться. А особливо в період свят.

Окрім тушонок, сала, вареників, голубців, захисники завжди чекають на солодощі. Місцеві мешканці передають ящики цукерок, печива, домашні торти, а власниця пекарні Наталія Кульчицька – свіжий хліб.

Читайте: Врятовані та вільні. Як у Косові занедбаний килимовий цех став центром культури і підприємництва

За словами Оксани Мочерняк, аби швидко закрити збір, часто доводиться вигадувати різноманітні заходи: велопробіги, ярмарки, коляду. До слова, торік татарівські колядники зібрали понад 100 тисяч гривень. Цьогоріч знову планують іти з колядою до домівок. Тим паче, як розповідає пані Оксана, згуртувати людей – не проблема.

А нещодавно, 3 грудня, відбувся благодійний ярмарок.

Аби лиш не підвести хлопців: Татарів, волонтерський центр

Передувало йому освячення «Дзвону Перемоги», який виготовили з гарматної гільзи 152 калібру. Гільзу волонтерському центру «Татарівський оберіг» передали з Лиману. Освятили його біля стели Небесної сотні. Як каже голова Ворохтянської селищної ради Олег Дзем’юк, колись знімали дзвони й робили з них снаряди, а нині з гільз роблять історичні артефакти.

На благодійному ярмарку гості мали змогу скуштувати смаженого барана, банош і суп-шурпу. На ЗСУ вдалося зібрати 22 тисячі гривень.

На один дрон-камікадзе – зібрали, – констатує Оксана Мочерняк.

За словами волонтерки, працювати більше її мотивують воїни, а вона разом із мешканцями Татарова боїться їх підвести.

Я не маю права втомлюватись, адже хлопцям на передовій набагато важче. Люди в Татарові просто неймовірні. Завше приходять на допомогу: підприємці, староста Олег Дзем’юк, наш духовний провідник отець Петро Попович, дитячий садочок, школа…  Активно допомагає військовий Іван Коренюк, він після поранення і зараз ще вдома. Ми всі працюємо на Перемогу.  Я дуже горджуся своїм селом, – каже пані Оксана.

Авторка: Юлія Марцінів

Читайте: Хочу збитий танк. Як у Рожнятові дві жінки купили по дрону-камікадзе для військових

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.