Люди Світ

44% франківців підтримують ідею будівництва церкви на Валах, 56% проти – опитування

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Студенти-соціологи Прикарпатського університету провели дослідження для “Репортера”. У різних районах Франківська вони зробили експрес-опитування 150 респондентів, серед яких 75 чоловіків і 75 жінок, віком від 18 до 70 років.

Загальний результат опитування свідчить, що 44% франківців підтримують ідею будівництва церкви на Валах, а 56% – проти.

Нагадаємо, Костянтин Бородайко передав ділянку колишнього кафе “Казка” Івано-Франківській єпархії УГКЦ ще у 2004 році, а також оплатив виготовлення проекту на будівництво церкви. У 2006 році проект пройшов експертизу. Восени минулого року тут розпочали підготовку до будівництва. Майбутній храм має вмістити 200 людей. Його будуватимуть за пожертви. Один прихожанин вже готовий виділити на будівництво 1 млн. грн.

Натомість уже протягом року проти будівництва виступають деякі громадські активісти, є ініціативна група.

До теми: Неспокійні Вали. У Франківську подискутували про будівництво церкви в центрі міста

Отже, за результатами опитування, 44% франківців віком від 18 до 35 років – проти будівництва церкви, 45,3% ставляться нейтрально, а 10,7% підтримують цю ідею. А от серед мешканців від 35 до 50 років підтримують будівництво 34%, проти -38,8 %, а 27,2 – ставляться нейтрально. 35,5% мешканців віком від 50 до 70 підтримують будівництво церкви на Валах, 25,8% ставляться негативно, а 38,7% – нейтрально.

До теми: Церква на Валах: франківці вимагають дитмайданчик і порядок з документами (ФОТО)

45,3% опитаних мешканців міста Івано-Франківська взагалі не знають, що на Валах планують будівництво церкви.

56% вважають місце для будівництва недоречним. З них 16,6% пояснює це тим, що місце є історичною пам’яткою, 19,3% вважають, що поруч із цим місцем є достатньо храмів, 6,7% не подобається сусідство із ринком, а 6% побоюються зсуву ґрунту.

56,7% респондентів знають про те, що територія будівництва є історичною зоною. І лише 14.6% опитаних мешканців чули, що до проекту, крім храму, входять ще катехитична школа та центр благодійної допомоги.

22% вважають, що на місці будівництва мав би бути парк, 5,3% хочуть кафе, 6.6% – дитячий майданчик, 25,3 % вважають, що територію Валів взагалі не треба забудовувати. А 18% бачать там церкву.

Також у ході опитування деякі франківці пропонували там будівництво парковки, розважального комплексу, музею та спортивного майданчика.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.