Люди

У Тисменицькому районі 2019 рік оголошено роком Олега Лишеги

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Таке рішення прийняли депутати Тисменицької районної ради на двадцять першій сесії районної ради.

Виходець із Тисмениці Олег Лишега – відомий український поет, перекладач, драматург, есеїст. Він став першим українським поетом, якого нагородили премією американського Пен-клубу – однією з найпрестижніших у світі. Наступного року виповнюється 70 років від дня його народження та п’ять – від часу смерті, йдеться на сайті ОДА.

Людина зі світовим іменем, реформатор української поезії, потенційний нобелянт, богемний гуру сучасної української поезії – так називали Олега Лишегу поціновувачі сучасної української літератури. Народився Олег Лишега 30 жовтня 1949 року у Тисмениці. Помер 17 грудня 2014 року у Києві. Похований на тисменицькому місцевому кладовищі.

Планується, що протягом наступного року на Тисмениччині відбуватимуться заходи з метою популяризації імені Олега Лишеги.

Лишега – автор поетичних збірок “Великий міст” (1989) і “Снігові та вогню” (2002), а також збірки прозових творів “Друже Лі Бо, брате Ду Фу” (2010). Він був першим українським поетом, якого було нагороджено премією ПЕН-клубу за поетичний переклад.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.