Нагадати про проблеми і особливості людей з синдромом Дауна взялись прикарпатські медики. Напередодні Міжнародного дня людей з цим синдром в Івано-Франківській міській поліклініці №3 провели прес-конференцію.
«Синдром Дауна добре відоме хромосомне захворювання, сутністю якого є наявність 47-ої хромосоми. Наявність зайвої хромосоми викликає порушення всього спадкового апарату та порушення багатьох органів і систем», – пояснює Надія Фоменко, головний спеціаліст з медичної генетики.
Вперше захворювання описав у 1866 році Джон Даун. І тільки у 1959 році було виявлено додаткову хромосому.
«У таких дітей знижений рівень інтелекту, але сьогодні їх здатність до навчання і креативності не піддається сумніву Нерідко вони здобувають освіту, навіть вищу, створюють сім’ї, отримують професії та працюють. Середня тривалість життя таких людей 40-50 років», – каже генетик.
За статистикою ВООЗ, у світі з синдромом Дауна народжується одне з 700 немовлят.
Щороку в Україні народжується 450 дітей з синдромом Дауна. На Франківщині частота захворювання складає 1:1160, на сьогодні в області є 145 людей, які мають інвалідність у зв’язку з синдромом Дауна.
У минулому році на Прикарпатті народилися 9 дітей з цим синдромом.
«У нас є великий здобуток за ці роки, – запевняє обласний педіатр департаменту охорони здоров’я ІФ ОДА Лідія Синюк. – В області 35 людей, які мають синдром Дауна є людьми старшого віку. Тобто люди, які прожили життя».
Comments are closed.