Люди

14-річна франківка перемогла у всеукраїнському проєкті STEM is FEM (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
14-річна школярка з Івано-Франківська Ірина Лучин перемогла у всеукраїнському освітньому проєкті STEM is FEM. Про це сьогодні Суспільному розповіла кураторка конкурсу Єлизавета Коренко.

Дівчина створила 3D-прототип міської лавки, що допомагає підтримувати режим соціальної дистанції в умовах карантину, пише Репортер з посиланням Суспільне.

Ірина Лучин вже брала участь у схожих проєктах, проте перемогла вперше. Свою роботу назвала “Флора 1”. Вмонтований ліхтар перетворює лавочку на елемент міського освітлення вночі.

Дівчина розповідає, звідки виникла саме така ідея.

“Треба було зробити лавочку, яка допоможе зберігати соціальну дистанцію під час карантину. Тому я зробила лавочку, де є місце для двох осіб. Між ними є горщик для дерева, що якраз і допомагає зберегти цю дистанцію”.

Школярка пояснює, чому назвала проєкт “Флора 1”.

“Спинка лавочки виглядає як травинки. Також є ще два інших варіанти лавочки “Флора 2” та “Флора 3”, які разом утворюють серію. В другому варіанти між людьми будуть бутони квітів. А в третьому – підсніжники“.

Також Ірина Лучин розповідає, що 3D-моделювання та програмування – її хобі. А тому не виникало проблем під час створення власного проєкту.

“Воно мене підштовхнуло вивчати ще більше різних нових програм. Тому що я побачила, що моє хобі може приносити велику користь”, – каже учениця.

За словами кураторки проєкту Єлизавети Коренко, участь у творчому конкурсі взяли тридцять дівчат із 13-ти міст України. Під час дводенного навчання вони ознайомилися з основами розробки 3D-моделювання об’єктів й за добу розробили власні проєкти та презентували їх.

“В Іри було дуже цікаве бачення, а також воно було поєднано із функціональним баченням. Була дуже якісно виконано 3D-модель і та розроблена цікава ідея. Іра вирішила додати до своєї лавочки рослинні мотиви, і це було особливо. Між лавочкою в неї було дерево, а це, по-перше, забезпечує соціальну дистанцію, по-друге, створює на вулиці озеленення”, – розповідає Єлизавети Коренко.

Кураторка додає, що модель міської лавки Ірини Лучин було надруковано у масштабі 1:6 із екологічного матеріалу. У нагороду за перемогу в конкурсі дівчина отримала власний 3D-принтер.

Детальніше у відеосюжеті

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні