У пʼятницю, 5 травня, на території Палацу Потоцьких відкрили виставку давніх поштівок з колекції Зеновія Жеребецького.
Всього на виставці представили 60 репринтних копій, пише Репортер.
Тема – поява поштівок з видами Станиславова, – розповідає Зеновій Жеребецький. – Я хотів показати історію пошти міста. Пошту в Станиславові створили у 1772 році. На ній діяли австрійські поштові правила. Наприклад, на листах ставили спеціальні штемпелі. Тоді написати листа було непросто: папір був ручної роботи, треба було оплатити спеціальні печатки. Трохи пізніше зʼявилися конверти. Далі була запроваджена поштова картка. Мета – щоб листування стало швидшим.
Зеновій Жеребецький – франківський колекціонер та краєзнавець. Крім 2000 поштівок, колекція Зеновія Жеребецького налічує понад 7000 книг, близько 1500 значків і медалей, марки різних періодів.
На виставці представлені поштівки з 1898 по 1939 роки. Але фотографії, з яких вони зроблені, значно давніші.
Найдавніше фото зображує наслідки Мармулядової пожежі, – каже колекціонер. – Наслідки були катастрофічні: чверть міста згоріла. Серед них – величні будинки, ратуша. Але місто швидко відбудувалось. Згодом, коли вийшла книга поштівок, Станиславів, зображений на них, уже був відбудований.
Виставку приурочили до Дня міста. Його відзначають 7 травня, у дату, коли Станиславів отримав Магдебургське право.
Коли я почав цікавитися поштівками, інформації майже не було. У радянські часи історія зосереджувалася на класових подіях, – говорить Зеновій Жеребецький. – Книжок було багато, але отримати їх було нелегко. Тож ми заснували видавниче обʼєднання «Моє місто», видали вже десятки книжок про Івано-Фоанківськ. Зараз кожен може дізнатися, що зображено на листівках.
Читайте: У Франківську презентували поштівки від Ігоря Панчишина (ФОТО)
Поштівки можна буде переглянути впродовж місяця на території Палацу Потоцьких.
Comments are closed.