В Івано-Франківську, у музеї мистецтв Прикарпаття, відкрили виставку витинанок. Колекція налічує близько 20 робіт авторів різних регіонів: Франківщини, Львівщини та Полтавщини, пише Репортер.
Витинанка – давній вид ужиткового мистецтва. Відомості про цей вид декорування осель вікон, стін, печей, полиць, сягають XVIII століття. У кожному регіоні витинанки набули своїх локальних рис.
Майстриня з Івано-Франківщини Христина Дувірак створює витинанки ще з 1995 року. Перша її робота має назву «Мадонна Чорнобиля».
Ще давно мої роботи побачив Роман Фабрика та сказав, що їх потрібно показувати, зробити виставку. І з того часу я беру участь у всіх виставках, – каже Христина Дувірак. – Нещодавно вперше робила витинанку для міжнародної організації за кордоном.
Пані Христина, що нині є багато можливостей навчитись робити витинанки. Вона й сама проводить майстер-класи для охочих, тим самим підтримує збори на армію. Каже, що це зараз найголовніше, до того ж її син також нині у лавах ЗСУ.
Читайте до теми: У Франківську відкрили виставку старовинних рушників (ФОТО)
Зі слів майстрині, витинанка – це не так важко, як здається.
Головне – мати фантазію та трішки практики. Каже, коли виріжеш кілька разів, то це може затягнути та сподобатись.
У планак – зробити роботу на вистаку до річниці Параджанова, яка відбудеться у травні в Києві. Робота уже розпочалась, але до завершення ще далеко, – говорить Христина Дувірак.
Читайте також: У Палаці Потоцьких встановили «Хресну дорогу» з репродукцій Сорохтея
Директор музею Василь Романець каже, що на виставці представлені не всі роботи, які автори залишили.
Ми не хотіли показувати однотипні роботи, вибрали ті, де немає схожих, які будуть тільки у нас, – каже Романець. На виставці є роботи і всесвітньо відомих авторів – наприклад, Дарії Альошкіної. Дві її композиції можна побачити тут на виставці, а всі інші представляють Україну за кордоном.
Виставка у музеї триватиме три тижні.
Читайте: Писанки мають бути: як на Прикарпатті розвивають давнє мистецтво
Авторка: Ангеліна Каратник
Comments are closed.