Культура Розваги Фото

У Косові триває 6 фестиваль автентичного одягу “Лудинє” (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr
До Дня міста, який припадає на свято Івана, косів’яни скликають гостей для участі у масштабному мистецькому дійстві «Лудинє – фест». Словом «лудинє» гуцули називають свій традиційний народний стрій, тож і сам фестиваль популяризує автентичні традиції гуцульського вбрання.
Вперше «Лудинє – фест» був організований у 2011 році з ініціативи небайдужих мешканців міста. Нині – це знакова регіональна подія на Прикарпатті, що сьогодні відома далеко за межами регіону, має чітко сформовану концепцію, кажуть організатори.
“Мета фестивалю – згуртуватися навколо національного багатства – традиційного строю, який є найвиразнішим ідентифікатором етнічної приналежності, зберігати і розвивати знання, пов‘язані з унікальними одяговими традиціями Гуцульщини, привернути увагу молоді до автентичного одягу і традицій, формувати високу культуру та протистояти тому, що сьогодні називають «шароварщина» та «кіч» (нім. Kitsch). Також –  популяризувати Косів, як мистецький центр, де зберігають ремесла, традиції і разом з тим – продовжує розвиватись гуцульська мода у її сучасній інтерпретації”, – повідомляють організатори.
Щоразу фестиваль має окрему тематику, однак його ідейною основою є традиційне народне вбрання та одяг з етнічними ознаками. На фестивалі презентують автентичний одяг з приватних колекції місцевих етнографів, збирачів старожитностей, готують покази з мистецькими виробами майстрів-ремісників  – різьба, шкіра, металірство, кераміка, ювелірні прикраси, ліжникове ткання.
Цьогорічна тема фесту – «Гуцульський рік», за однойменною п’єсою Гната Хоткевича, яка покликана відобразити найвиразніші обрядові компоненти календарного року на Гуцульщині. У програмі –  покази автентичних строїв з приватних колекцій, майстер-класи, пов’язані з виготовленням та одяганням строю, дефіле сучасного етнічного одягу від народних майстрів та професійних модельєрів.
У неділю, 7  липня фестиваль продовжує святкування Дня міста Косів. Зокрема з нагоди 50-ти річчя легенди українського гардроку, косівського рок-гурту «Гуцули», відбудеться концерт «Раз пішов я до Косова…». 

У концерті братимуть участь гурти «День Бабака», «Гуцули»,  Familia Perkalaba, «Медовий Полин», «Цвіт Кульбаби».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.