Культура

У Франківську запустять онлайн-медіа про локальне мистецтво

Google+PinterestLinkedInTumblr

Редакція post impreza розповідатиме про мистецьку сцену Франківщини — від бієнале Impreza, яка відбулась у місті 1989 року, і до сьогодні. Також команда має на меті розвивати культурну журналістику в регіоні.

На думку ініціаторок створення нового медіа — кураторки галереї «Асортиментна кімната» Анни Потьомкіної та засновниці агенції proto produkciia Альони Каравай — Франківську давно не вистачало якісного медіа-майданчику, щоб аналізувати українське мистецтво, знайомити читачів з провідними митцями регіону та новими іменами. Відтепер це все можливо на сторінках post impreza, пише Репортер.

Насправді концепція post impreza визріла ще минулої осені. Загальна ж ідея франківського медіа про мистецтво не має часу відліку, бо завжди курсувала в розмовах культурної спільноти. Коли почалась повномасштабна війна, наша команда зайнялась майже виключно терміновими програмами допомоги культурним діячам, музеям, військовим та шелтерам. Однак мене покидала думка: треба робити й щось довготермінове, таке, що даватиме простір для рефлексії та горизонт вдивляння. Тож ми вирішили запустити post impreza саме зараз, – каже Альона Каравай.

Чому post impreza?

Назва медіа походить від бієнале Impreza, яка відбулась в Івано-Франківську більше 30 років тому. Подія об’єднала митців та мисткинь, критиків та мистецтвознавців із різних континентів та регіонів України. Бієнале досі згадують як першу яскраву спробу України заявити світові про своє мистецтво та розпочати обмін досвідом з іноземними митцями і діячами культури.

Нас цікавить тяглість процесів місцевої мистецької історії. Ми розуміємо значний вплив бієнале Impreza на культурне середовище міста та регіону, але не плануємо обмежуватись лише ним. post impreza — це можливість оцінити те, що відбулось з мистецтвом Франківщини після бієнале — на фоні революцій та хвиль міграцій, а також описувати те, що ми спостерігаємо зараз, у воєнний час, – каже Анна Потьомкіна.

Митці допомагатимуть із пошуком актуальних тем

Редакторкою post impreza стала Юлія Кушнір та Ольга Перехрест. Свого часу вона запускала онлайн-журнал «Куфер» про життя Франківська. В ролі операційного керівника приєднався антрополог і культурний менеджер Євген Бойко.

Читайте також:

Анна Потьомкіна: “На Венеційській бієнале була чітка українська позиція й не було голосу росіян”

Команда планує випускати аналітичні матеріали та інтерв’ю на гострі теми — про те, що хвилює мистецьку та культурну спільноту. Обирати меседжі та спікерів для публікацій допомагатиме кураторська група, до якої увійшли художники Анатолій Звіжинський та Євген Самборський, режисерка Надія Парфан, письменник Остап Українець та перформерка Вікторія Миронюк.

Медійну платформу обіцяють запустити впродовж наступних двох тижнів. Окрім підготовки матеріалів на культурну тематику, редакція збере онлайн-бібліотеку з виданих раніше книжок, каталогів та альманахів про франківське мистецтво. Наразі можна підписатися на сторінки проєкту в соціальних мережах: FacebookInstagramTwitter.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.