На кафедрі дизайну і теорії мистецтва Прикарпатського університету створили тифлографічну бібліотеку. До неї поки ввійшли 17 взірців картин світових авторів, адаптованих для слабозорих та незрячих людей. А також – понад 11 фотографій, зроблених студентами кафедри.
Наразі це єдиний такий проєкт в Україні, каже доцентка кафедри Надія Бабій. Зображення розміщені за посиланням, пише Репортер.
До кожної з робіт є опис, виконаний шрифтом Брайля, а також аудіоопис.
Тифлографічні адаптації можна замовити на сайті – як у звичайній електронній бібліотеці, – каже Надія Бабій. – Їх може замовити слабозора людина за допомогою асистента або організації – як от Обласне товариство сліпих чи Вигодська спеціальна школа для дітей з порушеннями зору.
Поки що це – некомерційний проєкт, тож роботи можна замовити безкоштовно на сайті.
Проєкт належить новоствореному Центру досліджень стратегії універсального дизайну. До нього входять викладачі кафедри дизайну Інституту мистецтв ПНУ.
У тифлотеці не буде ориігнальних файлів адаптованих для незрячих, з доброю роздільною здатністю, лише демонстрація. Оригінал – це наша інтелектуальна власність, його можна буде замовити – чи у подальшому придбати, – каже Надія Бабій.
Тифлографічні роботи та описи до них шрифтом Брайля створювали студенти Інституту мистецтв. Також вони озвучували роботи для аудіоопису.
Нагадаємо, 10 січня у Краєзнавчому музеї в Івано-Франківську відкрили виставку “Побачити скарби разом!”. На ній до кожного експонату представлені тифлографічні адаптації, за допомогою яких незрячі чи слабозорі люди можуть ознайомитися з твором мистецтва.
Більше про це: Побачити дотиком. Як у Прикарпатському університеті долучають незрячих людей до мистецтва
Авторка: Ольга Романська
Comments are closed.