Культура

У Франківську покажуть твори семи сучасних українських митців

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У четвер, 25 січня, в галереї «ЧЕЧ» на базі громадського Центру сучасного мистецтва Івано-Франківська відбудеться відкриття виставки творів українського сучасного мистецтва зі збірки Zenko Fоundation.

Співпраця між франківським ЦСМ і Zenko Fоundation розпочалася у 2016 році під час першого міжнародного культурного форуму Zenko Platform, пізніше продовжилася у виставкових проектах – «Чеч» (Татарів), «Show promise» (Львів), «PortoFranko» (Івано-Франківськ), «Personal structures» (Венеція), міжнародного семінару «Європейські культурні резиденції» (Татарів) та отримує продовження у виставці-презентації творів українських сучасних художників з колекції фундації в Івано-Франківську, пише “Репортер” з посиланням на Artukraine.

Франківці вперше матимуть змогу побачити оригінали робіт учасників славетної «Паризької комуни» – Арсена Савадова, Олександра Ройтбурда, Василя Цаголова, співзасновників «Вольової грані національного постеклектизму» – Олега Тістола, Марини Скугарєвої, Вінні Реунова, директора Інституту проблем сучасного мистецтва при Академії мистецтв України – Віктора Сидоренка.

Короткий огляд робіт класиків contemporary art, буде не останнім із запланованого в рамках співпраці між нашими інституціями, а лекції про новітню історію мистецтва в Україні та про проблематику колекціонування творів мистецтва в Україні, що супроводжуватимуть виставку, допоможуть розумінню перебігання процесів у цій сфері в шанувальників мистецтва в Івано-Франківську. Презентація робіт з колекції Zenko Fоundation, сподіваємося спровокує мистецькі діалоги в містечковому середовищі, а також активізує діяльність інституцій, дотичних до сфери культури.

Представлено роботи як і кін. 90-х (А.Савадов фото із серії «Донбас-Шоколад», 1997 та «Колективне червоне», 1998, і живопис В.Сидоренко «Жінки в човні», 1997 із серії «Амнезія») так і картини останніх років (А.Савадов «Чорне море», 2007; М.Скугарєва «Натюрморт», 2008; О.Тістол «Бедуїн», 2009; О.Ройтбурд «Останнє селфі», 2010; В.Цаголов «Балерина», 2012; В.Реунов «Форбс», 2013) котрі стали ілюстраціями історичних подій «часів перемін» котрі ми переживаємо й дотепер.

Співпраця ЦСМ та Zenko Fоundation на цьому не завершується, тому очікуємо цього року нових несподіванок від цієї колаборації.

Відкриття – 24 січня о 17.00 в галереї «ЧЕЧ» за адресою вул. Євгена Коновальця 80А. Побачити виставку можна буде до 4 лютого 2018 року.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.