Культура

На відзначення 150-річчя від дня народження Василя Стефаника виділили більше 4 млн грн

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У травні наступного року на державному рівні відзначатимуть 150–річчя від дня народження видатного українського письменника-новеліста, політичного діяча, уродженця села Русів Снятинського району Василя Стефаника.

Про відзначення цієї дати йдеться у відповідній постанові Верховної Ради України від 18 червня цього року, інформує пресслужба ІФОДА.

Днями, в селі Русів на Снятинщині відбулося виїзне засідання обласної робочої групи за участю керівника апарату ОДА Романа Маланія, заступників голови обласної ради Василя Гладія та Сергія Басараба, керівників району, музейних працівників, представників родини  видатного письменника.

У 2018 році була прийнята обласна програма «Про відзначення 150-річчя з дня народження Василя Стефаника» у 2021 році, на її виконання з обласного бюджету уже виділено більше 4 млн грн. Також прийнята і виконується відповідна районна програма, проведено ряд робіт в Русові. Загалом за останні три роки уже виділено більше 11 млн грн.

Роман Маланій ознайомив присутніх із напрацьованими обласною владою пропозиціями до плану заходів Кабміну: ремонт доріг державного і місцевого значення, зокрема, дороги Стецева – Русів -Красноставці (6,4 км), оновлення експозицій у літературно-меморіальному музеї Стефаника та садибі письменника. Організацію Всеукраїнського пленера художників, гастролей по Україні Коломийського драматичного театру ім. Озаркевича з виставами за творами Стефаника, проведення інформаційно-промоційних кампаній, видання творів письменника та наукових дослідження про творчість видатного покутянина.

«Безальтернативно, всі пропоновані заходи є першочерговими, – зазначив Роман Маланій. – Ми маємо унікальний шанс і нам необхідно організувати роботу обласної, районної та місцевої влади таким чином, щоб наступного року на гідному рівні  відзначити 150-річчя Василя Стефаника».

За результатами засідання доручено Русівській сільській раді, Снятинській РДА та райраді оперативно напрацювати конкретні пропозиції й орієнтовні кошториси та надати управлінню культури, національностей та релігій ОДА для опрацювання і  скерування до Кабінету міністрів України.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні