Культура Фото

Митці з різних куточків України гончарили на Говерлі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
12 гончарів зі своїми сім’ями у суботу, 18 червня, підкорили Говерлу. На гору винесли гончарне коло та інші інструменти. Навіть погода не завадила їм погончарити на найвищій точці України.

Участь в акції “Говерла гончарює” взяли представники із Волинської, Львівської, Тернопільської областей та міста Київ, пише “Суспільне”.

Наймолодший гончар, який підкорив Говерлу, – Юстим Івашків. Хлопчику вісім років. За гончарське коло сів понад чотири роки тому. Хлопець хоч недавно в цій справі, але вже встиг продати декілька свої горняток.

“Я ще вчуся, вмію чашки робити. Мене вчить мій тато. Найважче для мене – зцентрувати”, – каже Юстим.

На гору піднімається разом із сім’єю – батьком Сергієм, мамою Аллою та старшим братом Назаром. Усі вони гончарять.

За словами організаторки акції, голови громадської організації “Не святі горшки ліплять” Уляни Джигринюк, фестиваль гончарів організовують чотири роки поспіль. Проте цьогоріч через карантин можуть провести його тільки онлайн.

“Цією акцією ми хочемо показати єднання душ, сердець та споріднених людей, які хочуть спільно підкорити нові вершини та гончарити на найвищій точці України. Карантин цьому дуже сильно посприяв. Всі митці-ремісники живуть з ярмарків, але їхню роботу призупинено. В нас з’явилося більше часу на творчість та різні ідеї”, – розповіла розповіла Уляна Джигринюк.

До слова, гроші на організацію цьогорічного фестивалю “Не святі горшки ліплять” виграли у конкурсі Українського культурного фонду. Проведуть його онлайн з 28 по 30 серпня.

До слова, у вересні минулого року 25 людей із пересадженими органами підкорили Говерлу. На найвищу точку в Україні учасники проєкту IDonor піднялися зі своїми близькими, рятувальниками і представниками Міністерства охорони здоров’я. Таку акцію проводять, аби привернути увагу до проблем трансплантології в Україні.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.