Отже, цього разу – літера М. У Франківську це означає – мармуляда, а ще – грандіозна пожежа, пише краєзнавець Іван Бондарев.
Отже, «Репортер» продовжує публікувати Івано-Франківську абетку. Вона побачила світ на День міста – ще 7 травня 2022 року. Втім, через війну презентація пройшла майже непоміченою. На полиці книгарень видання теж не потрапило, бо його дарували офіційним делегаціям. А шкода ж, адже абетка гідна, аби її побачили читачі…
Ще 20 років тому ніхто з мешканців Івано-Франківська не міг уявити, що саме мармуляда може претендувати на роль одного з символів міста. Про «мармулядову пожежу» чули хіба історики, і то не всі. Про виробництва повидла з його подальшим збутом в якості сувенірної продукції підприємці теж не задумувались.
…Нагадаємо, майже 155 років тому Станиславів згорів. Не весь, звісно, але центр міста перетворився на попелище. Усе ніби почалося з того, що 28 вересня 1868 року вдова Хана Двойра Вермут смажила на подвір’ї мармуляду…
Читайте: Абетка Івано-Франківська. Літера З – ЗУНР і Зосина воля
Завдяки краєзнавчому буму, ситуація докорінно змінилась. У суспільстві пробудився інтерес до минулого. Не в останню чергу завдяки діяльності історико-краєзнавчого товариства «Моє місто». Теж, до речі, на літеру «М».
Відтак, про станиславівську мармуляду стало відомо далеко за межами Франківська. Одна з найсолодших легенд Станиславова виглядає так: Легенди Станиславова. Гарбузове кохання
А тут є розгорнута інформація про саму пожежу:
Полум’яний ювілей. 150 років тому сталася Мармулядова пожежа – усі деталі (ФОТО)
Comments are closed.