У Прикарпатського університеті ім. В. Стефаника 21 жовтня відбулася презентація наукового видання кандидата географічних наук Володимира Клапчука «Гуцульщина і гуцули: економіка і народні промисли (друга половина XIX – перша половина XX ст.)»
За словами автора, головне завдання, яке він ставив перед собою, – це відтворення історії Гуцульщини, яка займала не останнє місце в історії країн, до яких належала у досліджувальний ним період.
Монографія складається з дев’ятьох розділів. Володимир Клапчук показав антропологічний, етнічний та релігійний склад населення Гуцульщини; проаналізував систему ведення лісового господарства та видобутку корисних копалин; охарактеризував стан автомобільних та залізничних шляхів. У виданні також вміщені світлини тогочасних мостів, церков, тунелів, вузькоколійок тощо.
Відповідальний редактор видання Микола Литвин сказав, що видання цінне не тільки пізнавально, а й з точки зору вирішення нових управлінських проблем. «Відкрийте проблеми транспорту, ви побачите, що зараз немає ні місячних, ні колективних квитків, ні сезонних квитків, – каже Литвин. – А все це було в далекій колоніальній Австрії. Подивіться розділ «Бізнес» і ви побачите, що зараз нам бракує соколівських садів і менеджменту косівських яблук, які тоді продавали у Кракові та Варшаві. Бракує тюдівського повидла, яке возили до Парижа. Бракує буркутської води, яку подавали на кращі столи Петербурга, Москви, Відня».
Начальник обласного управління культури Володимир Федорак зазначив, що ця робота є надзвичайно актуальною, зважаючи на те, що місяць тому вийшов указ Президента «Про підтримку гуцульської культури». Він пообіцяв, що влада зробить все можливе, аби книга побачила світ у наших бібліотеках.
Comments are closed.