29-річний житель Тернопільської області знайшов у інтернеті оголошення про оренду будинку на новорічну ніч за вигідною ціною та одразу здійснив передоплату. Таку умову поставила орендодавець.
Вже напередодні заїзду, чоловік не зміг зв’язатися з жінкою, адже її мобільний телефон був вимкнений, а оголошення зникло, повідомляє пресслужба Наполіції Тернопільщини.
Таким чином, потерпілий витратив 4000 гривень за найм неіснуючого житла.
Відомості про подію внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.
“Поліцейські наголошують бути обережними й завжди перевіряти інформацію про орендодавців. Не соромтеся бути нав’язливими. Просіть у авторів оголошень точну адресу будинку та координати. Перевірте на карті чи такий будинок існує. Надавайте перевагу ресурсам, на яких можливо прочитати відгуки інших орендарів. Завжди просіть додаткові фото. Якщо відмовляють – варто задуматися, це перший сигнал про можливий обман”, – йдеться у повідомленні.
Правоохоронці також радять звертати увагу на дуже низьку ціну житла, як одну з ознак шахрайства.
“Крім того, спробуйте ввести в пошуковику номер телефону продавця. Справжні продавці зазвичай використовують один номер протягом багатьох років і розміщують оголошення на багатьох Інтернет-ресурсах, тому вам легко вдасться відстежити цей телефон і, можливо, навіть знайти старе оголошення з відгуками людей. А от шахрайський номер переважно ніде не відображається, адже його дуже часто змінюють”, – додають в Нацполіції.
Спеціалісти наголошують, що варто по можливості попросити орендаря зробити реальне фото з паспортом та даними банківської картки, на яку ви маєте перерахувати кошти, на фоні будинку, що плануєте орендувати.
Однак краще і безпечніше планувати відпочинок у готелях, хостелах чи на офіційних базах відпочинку.
На Прикарпатті затримали лісника, який отримав хабаря за зрубані ялинки (ФОТО)
Comments are closed.