Кримінал Світ Фото

Затриманий на хабарі війт Березівки каже, що в селі збирали гроші йому на заставу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У понеділок, 5 вересня, Апеляційний суд Івано-Франківська розглянув апеляційну скаргу прокуратури у справі підозрюваного у вимаганні та отриманні хабара сільського голови Олександра Вари. В судовому порядку прокурор Мельник оскаржував міру запобіжного заходу, яку присудив підозрюваному Івано-Франківський міський суд – тримання під вартою та заставу в розмірі близько 250 тисяч гривень.

14202938_859193867545497_1402074029_o

Тиждень тому, 29 серпня, за підозрюваного внесли заставу і відпустили з СІЗО. Сьогодні Олександр Вара в супроводі захисника Чигора прийшов на судове засідання.

За словами прокурора, сума застави, яку визначив суд, є незаконною, оскільки суд не врахував, що підозрюваний є посадовою особою. 234 тисячі гривень, на думку прокурора, є необгрунтованою і вимагає збільшити її до 942 тисячі гривень.

Натомість Вара заявив, що з апеляцією прокурора не згоден, однак, каже, суддя визначаючи розмір застави помилилася в обрахунках.

”Суддя порахувала розмір застави за даними мінімальної зарплати станом на 1 січня, а в травні цього року розмір мінімальної заробітної плати змінився”, – заявив Олександр Вара.

14233565_859193884212162_1426934824_o

Відтак помилка склала близько 12 тисяч гривень.

”Ваша честь, хочу, щоб ви знали, гроші на заставу збирає все село. Окрім грошей моєї родини, на заставу збирає все село. Збирають гроші і на заставу депутату”, – заявив підозрюваний в суді.

Проти клопотання прокурора виступив і захисник підозрюваного. Адвокат каже, у клієнта поганий стан здоров’я, потребує постійного догляду, втікати закордон він не збирається – закордонний паспорт здав правоохоронцям, а винуватість ще потрібно довести. Заслухавши сторони, колегія суддів у складі Кривобокової, Томенчука та Хруняка вирішила залишити міру запобіжного заходу без змін.

Нагадаємо, сільського голову Березівки Олександра Вару і депутата цієї ж сільради Богдана Орла затримали 25 серпня в центрі Франківська під час отримання ними хабара в 400 тисяч грн.  Частину суми — 70 тисяч службовці отримали у квітні-червні цього року.

У суботу, 27 серпня, Івано-Франківський міський суд визначив міру запобіжного заходу Олександру Варі та Богдану Орлу – утримання в СІЗО №12. За клопотанням прокуратури Вару відсторонили від посади сільського голови. Вже у понеділок, 29 серпня, скандальний сільський голова вийшов з СІЗО під заставу у чверть мільйона.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні