Кримінал

За що в обличчя кислотою?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Нещодавно у Івано-Франківську на вулиці облили кислотою заступника начальника управління соціального захисту ОДА Мирославу Зінову. Наступного дня такий же інцидент трапився у Снятині.

Там облили Леоніда Шимчука, директора дитячого будинку-інтернату для дітей-інвалідів та дітей із психічними та фізичними вадами. Сталося це прямо перед воротами закладу, де він працює.

Невдоволених не було

Невідомий зловмисник віком 30-35 років вибіг з кущів та вилив на жінку сірчану кислоту. А назавтра постраждав чоловік у Снятині. Міліція повідомила, що рідина, з якої були облиті постраждалі, ідентична. То була сірчана кислота з червоним барвником.

Наразі це найсвіжіші новини від правоохоронців щодо цієї справи. За словами начальника ЦЗГ УВМС в області Василя Гультайчука, триває слідство. Більше, ніж констатувати факт, що людей дійсно облили, міліція не може. Гультайчук пообіцяв, що всі деталі слідства оприлюднять вже через тиждень.

А поки що на роботі Мирослави Зінової, в управлінні соціального захисту ОДА – невеличка паніка. «Ця подія отримала великий резонанс, – каже начальник головного управління праці та соціального захисту населення ОДА Ярослав Лаган. – Турбуються керівники районних управлінь, територіальних центрів та наших підвідомчих установ. Ситуація дуже неординарна».

А містом блукають різні версії. Одна з них – помста невдоволених батьків, яких позбавили батьківських прав.

«Щоб були якісь претензії зі сторони незадоволених – такого немає, – запевняє Ярослав Лаган. – Хоч і не всі питання наше управління вирішує так, як би хотілося заявникам, тобто людям, які до нас звертаються. Але жодних прямих погроз чи звинувачень стосовно роботи з батьківськими правами чи іншими справами – немає. Це питання на конт­ролі в голови ОДА та в міського голови. Тому я думаю найближчим часом буде якась конкретна відповідь».

Крім того, є ще одна версія. Нібито з Мирославою Зіновою хтось намагався домовитися про посаду директора снятинського будинку-інтернату. Але Леонід Шимчук залишився на своєму місці. Відповідно, помстилися їм обом. Ярослав Лаган такі припущення відкидає, але згадує, що останнім часом у будинку-інтернаті були часті перевірки.

«У цьому закладі в листопаді минулого року стався нещасний випадок, – розказує він. – Загинув пацієнт дитячого будинку-інтернату. Він самовільно відлучився з території та потрапив під машину. Було розслідування, були певні зауваження, питання готувалось на колегію. Тоді управлінням керувала пані Мирослава. Але з кінця грудня минулого року відповідальність за все несу я. Тому прямого зв’язку між снятинським будинком-інтернатом і претензіями до керівника управління немає».


На цьому місці невідомий зловмисник вихлюпнув кислоту в обличчя Леоніду Шимчуку

Усі чекають директора

У Снятині всі також досі ошелешені цією неприємною пригодою з їхнім директором. «Недалеко біля будинку-інтернату йому вилили кислоту, – розказує заступник Леоніда Шимчука Андрій Спорняк. – Він з самого ранку прибіг до дівчат з криками: «відкрийте та допоможіть». Ті його вже тут обмивали водою».

Про свого директора і працівники, і діти відзиваються дуже добре. Надіються, що скоро він до них повернеться. «Скажіть, як з такою доброю людиною могли вчинити так погано?» – запитує нас учень-пацієнт Михайло.

«Леонід Шимчук працює в інтернаті вже 16 років. Він дуже серйозна та відповідальна людина, – говорить Андрій Спорняк. – Жодних недоброзичливців у нього не було. До дітей ставиться дуже добре – по-батьківськи».

В інтернаті теж упевнено відкидають можливість того, що облити кислотою могли незадоволені батьки, яких позбавили батьківських прав.

«Той хлопець, який потрапив під машину, Іван Дендей, жив у нас від 1985 року, – розповідає Спорняк. – Його принесли самі батьки й досі від них не було жодних звісток. Ми відправили телеграму про похорон, але – ніякої відповіді. Тому таке припущення виключене».

Спочатку – лікування

Зараз потерпілі знаходяться в опіковому відділенні обласної клінічної лікарні. Під наглядом лікарів вони пробудуть ще тиждень, від будь-яких коментарів відмовляються.

«Про наслідки облиття кислотою цих пацієнтів говорити ще зарано, – ствер­джує завідувач опікового відділення Костянтин Кіршак. – Спершу треба вилікувати самі опіки. Вже після цього можна буде говорити і про якусь віднов­лювальну терапію. Наразі стан хворих – середньої важкості, вони отримали 10% опіків голови, тулуба, рук».

Отже, триває слідство. Деталі сподіваємося почути через тиждень.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.