Війна Кримінал

За рік на Прикарпатті блокували дев’ять кібератак

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У 2021 році СБУ Прикарпаття системно протидіяло інформаційно-підривній діяльності ворожих спецслужб.

З початку року кіберфахівці управління СБУ попередили понад 90 кіберінцидентів та блокували 9 кібератак на державні інформаційні ресурси, повідомляє Репортер з посиланням на пресслужбу СБУ в області.

Крім того, за результатами проведених заходів:

  • викрито 2 злочини проти основ національної безпеки України за ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) та ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність Україн) Кримінального кодексу України;
  • викрито 15 злочинів, що становили загрозу у сфері кібер- та інформбезпеки держави;
  • 11 особам повідомлено про підозру;
  • набрали законної сили 6 вироків судів;
  • 14 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Зокрема:

Передано до суду обвинувальний акт щодо проросійського пропагандиста, т. зв. «політичного експерта», вихідця з міста Івано-Франківськ. Зловмисник організовував та брав участь в антиукраїнських інформаційних кампаніях; активно працював на телеканалах РФ; публічно закликав до розвалу України та порушення її кордонів. Його звинувачують, окрім іншого, у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

Припинено діяльність хакерської групи у складі 3 осіб, причетної до розробки та поширення шкідливого програмного забезпечення. Віруси «вмонтовували» у популярні програми, зокрема, тих, що використовуються для розкрутки сторінок в Instagram та додатки для смартфонів. Організатор вже отримав вирок суду.

Блоковано роботу 2 ботоферм: на 1,5 тисячі та на 12 тисяч SIM-карток, обладнання яких застосовувалося для масштабних спотворень інформаційного середовища, у тому числі, для поширення контенту, спрямованого проти основ нацбезпеки.

Викрито місцевого мешканця, котрий створив та адміністрував автоматизовану мережу з фейкових облікових записів, так званий «ботнет» на понад 100 тисяч акаунтів. Використовував його, серед іншого, і для DDoS та спам-атак, зламу веб-сайтів органів державної влади та місцевого самоврядування.

За викритими фактами тривають комплексні заходи для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до злочинів проти державної безпеки України.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.