За останні два роки на Прикарпатті сталися кілька резонансних аварій за участі «неостанніх» представників суспільства. Суддя Грица, депутат Халаменда, капітан Тисменицького райвідділу з досі не відомим прізвищем. Зовсім недавно у Калуші ще один, цього разу колишній міліціонер на переході на смерть збив жінку. Слідство та суди по таких справах зазвичай переростають у тяганину.
Суддя ще на волі
Пройшло вже рік і три місяці з часу жахливої аварії, яку вчинив суддя Господарського суду Івано-Франківської області Юрій Грица. Нагадаємо, у серпні 2011 року він на «Волзі» врізався у бригаду ремонтників «Водоекотехпрому». Тоді загинув 60-річний Євген Черепаха, а 41-річний Степан Щур із тяжкими травмами три з половиною місяці не вставав з ліжка.
Суд над Грицою почався ще 8 грудня минулого року. Процес відбувається у Бучацькому райсуді. Уже чотири місяці тут чекають результатів автодорожньої експертизи. Вона може дозволити Гриці перекласти частину вини з себе ще на якусь організацію, наприклад міськсвітло чи дорожників — за погані умови на дорозі.
Смерть на переході
Так само в суді перебуває справа вже колишнього капітана Тисменицького райвідділу. Цей чоловік ввечері 30 березня збив двох жінок на вулиці Бандери в Івано-Франківську. На своїй Mazda-626 він залишив жінок посеред дороги напризволяще. Одна з потерпілих, 50-річна Наталія Стоян, померла, 36-річна Наталія Бажалук обійшлася стаціонаром обласної лікарні.
Через п’ять годин після аварії машину та горе-водія знайшли. З «органів» його звільнили та посадили за ґрати. Як повідомив «Репортеру» прокурор міста Івано-Франківська Володимир Дем’яник, кримінальна справа перебуває у провадженні Івано-Франківського міського суду.
Депутата судитимуть в Тисмениці
Це ДТП наробило багато галасу на Прикарпатті. 9 серпня на трасі Стрий — Чернівці неподалік обласного центру депутат Івано-Франківської міської ради Ігор Халаменда на своєму броньованому Mercedes-Benz G 55 AMG Kompressor буквально зніс з дороги легковик Skoda. П’ятьох постраждалих відвезли до лікарні. Одна з них — 26-річна жінка — згодом померла.
Досудове слідство тривало майже три місяці. Подейкували, що адвокати Халаменди подадуть клопотання про звільнення з‑за ґрат свого підзахисного під заставу. Та цього не сталося. Нарешті 31 жовтня справу скерували до Тисменицького районного суду. Про це «Репортеру» повідомив старший прокурор обласної прокуратури Михайло Мельничук. Наразі Халаменда залишається за ґратами.
Колишніх не буває
Остання дорожня трагедія сталася зовсім недавно. У Калуші ввечері 7 листопада автомобіль Daewoo Lanos на пішохідному переході збив молоду жінку. Вона загинула на місці. Водій не зупинився, а за кілометр врізався у стовп. Як встановили згодом, він був напідпитку.
Чоловік два роки працював дільничним інспектором в Калуші. В обласному УМВС стверджують, що у вересні він звільнився. Подейкують, що це міг бути молодший сержант Ярослав Лукач. Саме його фотографія та ім’я зникли з переліку дільничних Калуського райвідділу на сайті прикарпатської міліції невдовзі після аварії. Тут досі не вивісили інформацію, хто нині працює на цій дільниці.
Через два дні після ДТП в офіційному повідомленні міліції зазначалося, що щодо водія «вирішується питання про обрання міри запобіжного заходу». Чоловіка таки заарештували. Триває досудове слідство.
Стаття одна на всіх
Усі згадані «герої» у порушених проти них кримінальних справах проходять по одній і тій же статті Кримінального кодексу України — 286, частина 2 — порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту, що спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження. Покарання за це — від трьох до восьми років позбавлення волі.
Comments are closed.