Кримінал

У суді зачитали розмову Коцаби із журналісткою РФ про винагороди за ролики проти мобілізації

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У четвер, 17 березня, в Івано-Франківському міському суді продовжили розгляд справи Руслана Коцаби, якого звинувачують у перешкоджанні діяльності ЗСУ та державній зраді.

У суді зачитали розмову Коцаби із журналісткою РФ про винагороди за ролики проти мобілізації

“Свідчення у свідків повторюються, – каже Коцаба, показуючи протоколи допитів. – При чому, слово в слово, з тими ж помилками, просто копіювали у “ворді” і це є злочин”.

До теми. Справа Коцаби. Монтян у суді запропонувала свідку “в голову з ноги” (ФОТО, ВІДЕО)

Прокурор зачитав ухвалу міського суду від 21 січня 2015 року про задоволення клопотання слідчого СБУ щодо надання дозволу на обшук помешкання Коцаби. Нагадаємо, обшук провели 7 лютого.

Прокурор зазначив, що тоді вилучили техніку Коцаби, документи, гроші, “два аркуші паперу з тезами про мобілізацію” та банківські картки.

До теми. Коцаба в суді розповів про олігархів та відмиті гроші 5 батальйону.

 “Поняті вранці під час обшуку і ввечері при затриманні були одні і ті ж двоє людей. Це випадкові були люди, які йшли попри СБУ”, – сказав Коцаба.

Натомість прокурор, зачитуючи документи, повідомив про чотирьох понятих. За його словами, при обшуку вранці понятими були Синичак і Лиско, а при оголошенні підозри ввечері – Федик та Михайлів. Прокурор згадав про негласні дії слідчих, зокрема про дослідження телефонних розмов Коцаби та його бесід у соцмережі. Так, блогер домовлявся про зустрічі на російському телебаченні, інтерв’ю журналістам РФ, зокрема, йшлося і про отримання грошей на дорогу та проживання у Москві.

Нагадаємо, під час обшуку квартири Коцаби знайшли 6 320 доларів і понад 9 тисяч євро.

Блогер казав у суді, що гроші належать його мамі та просив їх повернути.

Також прокурор додав, що Коцаба надавав у Львові інтерв’ю російським ЗМІ і зачитав його розмову із матір’ю по мобільному телефону. Вона просила Руслана спростовувати хоч щось, той запевнив матір, що все під контролем. Сказав, що у Львові він, “щоб все розрулити”, що це “багатоходова комбінація” і він не є там “ключовою особою”.

Також прокурор зачитав розмови Коцаби із журналістом телеканалу “Россия 1”, про його участь у шоу на кількох російських каналах. Під час розмов обговорювали умови проживання, вартість дороги у два боки. З Лєною Новосьоловою, каже прокурор, Коцаба обговорював майбутні репортажі за винагороду. Зокрема, і сюжетів у селах Коршів та Черемхів про обурених мобілізацією.

До теми. Коцаба каже, що “Я проти мобілізації” – це звернення не лише до Президента, а й до адекватних людей.

“Ну ты смотри, мы тебе за эту сьемку заплатим, так что все в порядке. Я очень на тебя рассчитываю”,- сказала журналістка РФ Коцабі по телефону 24 січня 2015 року.

Також у розмові обговорили спосіб передачі відзнятих антимобілізаційних сюжетів. Коцаба казав, що розмістить їх на своєму каналі у відеохостингу Youtube, звідки російські ЗМІ зможуть взяти ролик, у той же відео буде доступне для всіх, “щоб не було питань”.

“Мне порекомендовали никуда не высовываться, потому что меня могут это… Здесь такой психоз, для меня это неожиданно…” – сказав Коцаба Новосьоловій.

До теми. “Мав би чим – застрелив би тут”, – свідок пригрозив Коцабі у залі суду (ФОТО, ВІДЕО)

Нагадаємо, сторона обвинувачення викликала до суду 58 свідків, допитали 44. Зазначимо, більшість із них особисто не були знайомі із Коцабою, лише бачили у мережі відеозвернення “Я проти мобілізації” або ж його інтерв’ю на російських телеканалах.

Руслана Коцабу звинувачують за частиною першою статті 111 та частиною першою статті 114-1 Кримінального кодексу України.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.