Кримінал Світ Фото

Коцаба каже, що “Я проти мобілізації” – це звернення не лише до Президента, а й до адекватних людей

Google+PinterestLinkedInTumblr

У середу, 17 лютого, у справі блогера Руслана Коцаби, якого звинувачують у держзраді та перешкоджанні діяльності ЗСУ, сторона обвинувачення перейшла до допиту Коцаби.

До теми. Справа Коцаби. Монтян у суді запропонувала свідку “в голову з ноги” (ФОТО, ВІДЕО)

IMG_9133

Загалом сторона обвинувачення викликала до суду 58 свідків, допитали 44. Зазначимо, більшість із них особисто не були знайомі із Коцабою, лише бачили у мережі відеозвернення “Я проти мобілізації” або ж його інтерв’ю на російських телеканалах.

Напередодні сторона захисту (адвокати) відмовилась від допиту обвинуваченого, тож блогера допитають лише представники прокуратури. Після цього суд перейде до дослідження доказів у матеріалах справи.

“Я не розкаюся, бо не відчуваю за собою жодної вини. Я єдиний журналіст, який бачив ті страхіття по обидва боки”, – сказав Коцаба.

Нагадаємо, вітепер окрім Олесі Зеленко та Наталії Деркач у справі буде Олег Лазарів. Суддю замінили у зв’язку із закінченням терміну повноважень попереднього судді — Іннеси Болюк.

Прокурор спитав, чи проходив Коцаба військову службу.

“Я служив у 1984-86 роках в учебці в Псковській області, – сказав обвинувачений. – Потім був на обліку у Львові. Жодного повідомлення, що я знятий з обліку, не було. Але я думав, що знятий з обліку”.

Прокурор спитав, чи бував Коцаба у міському військкоматі у Франківську. Той відповів, що навіть не знає, де цей військкомат знаходиться.

“Я проти мобілізації” – це відеоакція, моє звернення до Президента, – каже Коцаба. – Це не публічне звернення, не до усіх людей. Я писав про свою антивоєнну позицію на різних форумах”.

До теми.Мав би чим – застрелив би тут”, – свідок пригрозив Коцабі у залі суду (ФОТО, ВІДЕО)

Тоді прокурор спитав, чи пам’ятає він свої слова у відеоролику про те, що закликає всіх адекватних людей відмовитися від мобілізації. Коцаба каже, що не пам’ятає.

“Ви сказали, що це звернення до Президента, а до чого тут тоді адекватні люди?”, – спитав прокурор.

“Я стверджую, що там громадянська війна, і це моє оціночне судження, – говорить обвинувачений. – Я казав, що це братовбивство треба зупинити. І звертався до адекватних людей”.

Також нині суд продовжив Коцабі запобіжний захід у вигляді тримання під вартою – до 15 квітня.

Наступне засідання – 9 березня о 13:30.

Нагадаємо, під час обшуку квартири Коцаби знайшли 6 320 доларів і понад 9 тисяч євро. Блогер казав у суді, що гроші належать його мамі та просив їх повернути.

Руслана Коцабу звинувачують за частиною першою статті 111 та частиною першою статті 114-1 Кримінального кодексу України.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.