Кримінал Фото

У Франківську відкрили зал для розгляду кримінальних проваджень за участю неповнолітніх

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У середу, 10 грудня, у приміщенні Івано-Франківського міського суду відкрили зал судових засідань для розгляду кримінальних проваджень за участю неповнолітніх. У залі зроблено все так, аби якнайменше травмувати дитину –  від кольору стін кімнати до  розташування меблів.

IMG_3937

Неповнолітній не буде присутнім у залі засідання. Для його допиту є окрема кімната, де дитина буде знаходиться зі своїми законними представниками, переважно це батьки. Допит ведеться дистанційно і виводиться на екран телевізора у залі засідання. Неповнолітній також спостерігає за ходом судового засідання  через монітори, що встановлені у потаємній кімнаті. Все це робиться для того, аби не порушувати звичайний уклад неповнолітнього.

IMG_3947

 

 «Знаходження неповнолітньої особи у такій кімнаті  забезпечує  дотримання прав неповнолітньої особи, а також  якнайменше її травмує, – каже Лев Кишакевич, суддя уповноважений на розгляд кримінальних справ за участі неповнолітніх, – адже справи бувають різні, це розраховано на неповнолітніх обвинувачених, свідків та потерпілих».

IMG_3950

Фахівці наголошують, що комплекс цих  заходів сприяють здійсненню правосуддя, встановленню істини у справі, а найголовніше  дають змогу повернути дитину у суспільство та вирвати його з негативного середовища, в якому дитина, можливо, опинилася не за власною волею.

IMG_3954

Такий зал в Україні є першим. Проект зроблений за фінансової підтримки Уряду Канади.

IMG_3946 IMG_3938 IMG_3942

 

Write A Comment