Кримінал Світ Фото

Вбивство валютника у Франківську. Матір Ірини Палюги, яка є алібі Струца, каже у суді,що міліція погрожувала доньці наручниками та Інтерполом

Google+PinterestLinkedInTumblr

У понеділок, 16 листопада, у Івано-Франківському міському суді продовжили розгляд справи Романа Струца, якого звинувачують у вбивстві валютника ще у 2010-му. За цей злочин франківець відсидів більше п’яти років у СІЗО, без вироку. Він писав у Генпрокуратуру про те, що не вбивав, що міліціонери катували його у відділку, що на його одязі з’явилась кров вбитого, а потім загадково зникла. Лише у червні цього року його, нарешті, відпустили під домашній арешт.

До теми. П’ять років за… Роман Струц звинувачує міліцію у підроблених доказах по справі вбивства.

IMG_3285

До теми. Алібі тікає за кордон. Свідок у справі про вбивство у Франківську отримувала погрози від міліції.

До суду прийшла Галина Палюга, мама Ірини, з якою спілкувався “Репортер”. Жінка пояснила, що свідчитиме замість доньки, адже у неї маленька дитина за кордоном, вона з 2011 мешкає у Чехії.

“Я мама головного свідка, моя донька у день вбивства була у домі Струців і є його алібі, — говорить жінка. — Ми цей день згадали по роздруківках за телефонними дзвінками по домашньому телефону, так порадила Жанна Струц, матір Романа. Мою доньку переслідували міліціонери, тиснули на неї, навіть коли справа вже була у суді. Погрожували їй наручниками та Інтерполом”.

12243706_858002597640028_995614658_n

Нині на засідання прийшов новий прокурор Доскоч

Зі слів жінки, 29 січня 2010 року її донька  була у Струців та бачила Романа з 17 до 22 години. А вбивство, зазначимо, сталося близько 18:00.

“Моя донька впевнена, що він був вдома у той вечір. І я знаю точно, що Роман не причетний, — каже Галина Палюга. — Донька давала свідчення у суді раніше, а недавно журналісту, від своїх слів вона не відмовляється”.

Прокурор просив, аби свідок надала суду роздруківки з телефонних розмов того дня, але суддя Іннеса Болюк заперечила: “Свідок не може надавати суду письмові речові докази”.

До теми. Екс-міліціонер у суді заявив, що справжній вбивця валютника давно у Польщі.

Цікаво, що цю кримінальну справу у грудні 2012 року суд направив на додаткове розслідування. Головуючий тоді суддя Наталія Деркач посилалася на те, що слідчі дослідили справу “неправильно, неповно та поверхово”, а досудове слідство не перевірило та не спростувало алібі Струца. Як слідчі спрацювали вдруге, визначить лише суд.

До теми. Прокуратура визнала невірну кваліфікацію дій Романа Струца, який вже відсидів п’ять років за вбивство валютника у Франківську (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні адвокат Володимир Соботник просив оголосити результати київської експертизи.

“Слідів крові не виявлено”, — зачитала висновки експертів Іннеса Болюк.

Речі, вилучені під час обшуку вдома у Струца ще у 2010 році, франківські міліціонери направили у Київ ще дев’ять місяців тому – у міське бюро судово-медичних експертиз. Саме на цю київську експертизу сподівались рідні обвинуваченого та адвокат – досліди мали визначити, яким чином кров убитого потрапила на одяг Струца. Якби незалежні експерти довели, що кров потрапила на одяг не під час бійки з валютником – Романа Струца могли б виправдати. Адже рідні Романа переконані, що правоохоронці накапали крові вбитого на його одяг за допомогою шприца.

До теми. На речових доказах – лише дірки. На одязі Струца, якого судять за вбивство валютника, київські експерти крові не знайшли.

Прокурор Мар’ян Доскоч, який нині вперше прийшов на засідання, просив відкласти судові дебати – тобто, не проводити засідання, яке вже попередньо запланували на завтра.

“Прошу відкласти судове засідання у зв’язку зі зміною групи прокурорів, – сказав Доскоч. – У зв’язку з відсутністю першої групи прокурорів не переходити до судових дебатів”.

IMG_3890

Суддя Іннеса Болюк наголосила, що дату визначили раніше, тому наступне засідання, як і планувалося, проведуть 17 листопада о 13:30.

“Задіяні присяжні, працює велика кількість людей, – сказала Болюк. – Вносячи такі корективи, ви вносите дисбаланс у роботу та повноцінне життя цілого складу суду, в тому числі суду присяжних. Ми фактично на завершенні судового слідства, попрошу сторін не зривати судові засідання”.

Крім того, погодили дату завершального засідання по справі.

“Наголошую, останнє судове засідання – 22 грудня о 13:00”, – додала Іннеса Болюк.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.