Шахраї видурили майже 17 тис грн у жительки Калуської громади під виглядом міжнародних організацій, соціальної платформи «Грошова Допомога».
Про це повідомляють на Facebook-сторінці поліції області.
Поліцейські зʼясували, що заявниця перейшла за фішинговим посиланням, де було розміщено оголошення про «Грошову Допомогу від єПідтримка».
Щоб «отримати допомогу», 62-річна жінка ввела свої анкетні дані та пароль до банківського додатка. Шахраї списали майже 17 тис гривень з її рахунку.
Основні поради, як не стати жертвою шахраїв в інтернеті:
- Не надавати особисті дані на незнайомих сайтах. Паспортні та платіжні дані, телефон, логін і пароль в інтернеті надавати тільки в разі 100% впевненості, що перебуваєте на офіційних сайтах.
- Не робити великих передоплат при покупці в інтернет-магазині. Краще використовувати спосіб покупки — післяплати. Тоді можна отримати товар, оглянути його і після цього оплатити.
- Не користуватися підозрілими сервісами або пропозиціями інших людей. Люди або сервіси, що пропонують швидкий заробіток або допомогу в рішенні кредитних труднощів часто виявляються шахраями.
- Не переходити за невідомими посиланнями, які обіцяють виплату матеріальної допомоги.
Що робити, якщо ви стали жертвою інтернет-шахраїв?
Якщо ви стали жертвою шахраїв в інтернеті, перше, що потрібно зробити – звернутися в поліцію. Зателефонуйте за номером 102 або вирушайте до найближчого відділення, зібравши всі докази факту шахрайства.
До теми:
Калушанин Хемич, який привласнив внески на ЗСУ, не прийшов у суд, бо отримав повістку
Comments are closed.