Кримінал

Серп, молот і зірка: пенсіонерку з Коломийщини судили за комуністичну символіку в «Однокласниках»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

20 травня Коломийський міськрайонний суд виніс вирок у справі місцевої пенсіонерки, яку обвинувачували в поширенні забороненої комуністичної символіки. Вона постила в “Однокласниках” серп, молот, георгіївську стрічку, радянську зірку. 

Як ідеться у матеріалах справи, жінка поширювала символіку комуністичного режиму в забороненій в Україні соцмережі «Однокласники».

серп
Фото ілюстративне

Так ще 17 травня 2019 року вона створила собі обліковий запис у цій соцмережі. Оскільки в Україні сервіс заборонений та заблокований, вона використовувала для доступу різні VPN сервіси.

8 травня минулого року жінка розмістила там листівку «с днем победы», чим поширила та публічно використала, світлину із зображенням символіки комуністичного режиму, а саме: серп, молот, що перехрещені між собою на тлі п`ятикутної червоної зірки та георгіївську стрічку.

Того ж дня, вона розмістила ще дві аналогічні листівки з написами – «никто не забыт! ничто не забыто !» і «слава подвигу героев!» «с днем победы». Ще одну аналогічну листівку вона розмістила 9 травня того ж року.

Крім цього, 18 травня 2023 року обвинувачена під час листування із користувачем розмістила відеозапис тривалістю 2:51, чим поширила та публічно використала відеозапис на якому зображені російські військові та заборона символіка у вигляді георгіївських стрічок, серп, молот, що перехрещені між собою на тлі червоного прапора та літеру «Z».

Загалом у справі згадується понад десяток аналогічних епізодів.

В судовому засіданні пенсіонерка свою вину визнала повністю та в повній мірі підтвердила обставини вчинених нею злочинів. Зокрема, суду пояснила, що не знала про заборону в Україні «Однокласників». Публічно використовувала заборонену символіку, відсилаючи її своїм знайомим і друзям, які проживають у рф. Зрозуміла хибність своїх дій та щиро кається у вчиненому, просить суд суворо її не карати.

Суд ухвалив визнати жінку винною. Та призначити їй покарання у виді позбавлення волі на строк п`ять років без конфіскації майна.

Разом з тим вирішив звільнити її від відбування покарання з іспитовим строком 1 рік.

Стягнути з неї на користь держави 5 974 грн 5 коп витрат за проведення мистецтвознавчої експертизи.

Читайте: Від 12 тисяч за місяць. Як на Прикарпатті долучитися до суспільно-корисних робіт

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.