Кримінал

СБУ прикрила мережу нелегальних заправок у Франківську (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Служба безпеки України блокувала системний продаж фальсифікованого пального через мережу автозаправних станцій в Івано-Франківську. Правоохоронці вилучили контрафактного пального на 1,5 млн грн.

Зловмисники не тільки торгували фальсифікованим пальним. Мережа працювала без належних дозвільних документів та ще й не була офіційно введена в експлуатацію, передає Репортер.

За даними слідства, зловмисники закуповували фальсифікат за готівку у підпільних виробників у центральній Україні. Згодом, намагаючись приховати низьку якість пального, змішували його із придбаним у сертифікованих виробників та реалізовували через АЗС мережі, розташовані в обласному центрі. Продаж пального на АЗС здебільшого відбувався за готівку.

Правоохоронці виявили та вилучили:

  • понад 18 тонн фальсифікованого бензину;
  • майже 33 тони дизпалива;
  • чорнові записи, що підтверджують придбання та реалізацію контрафактного бензину;
    дані щодо фактичних обсягів збуту пального, які відрізняються від поданих ділками до Державної податкової служби;
  • понад 300 тис. грн готівкою.

Обладнання автозаправних станцій демонтували та передали на відповідальне зберігання.

На вилучене пальне та обладнання наклали арешт.

СБУ залучила до виявлення протиправної діяльності фахівців контролюючих органів зі складу міжвідомчої регіональної робочої групи по боротьбі з нелегальним обігом і роздрібною торгівлею пальним при обласній державній адміністрації.

За результатами перевірки, спеціалісти підтвердили порушення норм дозвільного, земельного та податкового законодавства під час експлуатації АЗС.

Наразі директору комерційної структури, якій офіційно належить мережа, заплановано оголошення підозри за ст. 204 (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) та ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

Триває слідство для виявлення та притягнення до відповідальності всіх, причетних до організації оборудки, осіб.
Викриття протиправної діяльності здійснювало Управління СБУ в Івано-Франківській області за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.