Шахраї обдурили двох жінок на значну суму – ті отримали посеред ночі тривожний дзвінок від начебто працівника поліції, що хтось із сім’ї скоїв ДТП.
Аби рідні уникли кримінальної відповідальності, шахраї запропонували їм заплатити гроші. Так 70-річна жінка віддала 600 доларів. А 54-річна коломиянка – 16 000 гривень.
«Коли начебто працівники поліції телефонують і кажуть, що син потрапив у ДТП, це ще й підриває авторитет поліції. Люди довірливі й потрапляють на гачок, – розповідає Володимир Цибульський, начальник відділу розкриття злочинів проти власності. – Суми тут – від тисячі доларів і вище. Переважно, жертви – люди похилого віку. Шахраї телефонують на стаціонарні телефони, бо номери і прізвища людей є в довідниках у відкритому доступі. Кажуть, що син збив людину, побив когось чи навіть убив і для вирішення питання потрібно внести гроші. Буває, що просять переказати на картку або ж приходять пов’язані із шахраями особи і забирають готівку. Переважно цим теж займаються із в’язниць. За день за довідником вони обдзвонюють до 300 абонентів – номер за номером. Хтось один та й поведеться».
Минулого року працівники відділу затримали такого чоловіка із Сум. Дзвінки були із Житомирської області. А він тут забирав гроші. У Франківську довели два факти, ще чотири – у Житомирі, три – на Волині, ще два – у Хмельницькому. Суд випустив його під заставу, а тепер він оголошений в розшук, кажуть у поліції.
Читайте також: На Прикарпатті нова афера: злочинці прикидаються чиновниками, щоб видурити гроші (ВІДЕО)
Так, до 70-річної жінки зателефонував невідомий, який представився працівником поліції і повідомив, що її син спричинив ДТП з постраждалими. Щоб уникнути притягнення його до кримінальної відповідальності, невідомий запропонував переляканій жінці сплатити 600 доларів. Пенсіонерка погодилась. До неї під’їхала машина, водію якої вона і передала пакунок з грошима.
А 54-річна коломиянка за порятунок сина, якого нібито затримали «поліцейські», сплатила 16 тис грн.
Наразі правоохоронці шукають злочинців, а за цими фактами відкрили кримінальні провадження за ч. 1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Аферистам загрожує позбавлення волі до трьох років.
Працівники поліції застерігають мешканців області бути обачними та не довіряти незнайомцям.
“Не піддавайтеся паніці. Саме на поспішні, необдумані дії і розраховують шахраї, їх мета – не дати жертві отямитися, – радять у поліції. – Подзвоніть родичу, який потрапив у біду. У телефонній трубці ви можете почути голос людини, дійсно схожий на голос вашого родича, але це може бути обман. Запитайте того, хто вам зателефонував, про щось особисте”.
Також рекомендують тягти час. Наприклад, сказати, що ви займаєтеся активним пошуком коштів, їдете до своїх знайомих, щоб їх позичити. Це дасть вам більше часу, щоб зв’язатися з родичем і з’ясувати обставини. І зателефонуйте до найближчого відділення поліції на “102” і повідомте про те, що трапилося – у жодному разі не передавайте гроші незнайомим.
Нагадаємо, днями франківська кіберполіція затримала трьох шахраїв, які крали гроші з банківських рахунків. Під час обшуків у них вилучили 2 ноутбуки, 2 планшети, 3 мобільних телефони, 6 сім карт, 6 флеш накопичувачі та 36 банківських карток.
Comments are closed.