Кримінал

Прикарпатцю, якого понад три роки тягали по судах, виплатять 300 тис грн компенсації

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

3 квітня у Калуському місцевому суді завершили розгляд цивільної справи про відшкодування шкоди, завданої незаконними діями органами досудового слідства та прокуратури. Судовий розгляд першою інстанцією тривав три роки, обвинуваченого виправдали. Але прокуратура ініціювала продовження розгляду справи апеляційним, а потім і касаційним судом.

Крапку поставив Верховний Суд, який таки визнав чоловіка не винним. А Калуський суд постановив виплатити йому понад 300 тис грн компенсації, пише Репортер.

Позивач стверджував, що у 2018 році його затримали та помістили в камеру попереднього затримання в Калуському відділі поліції. А слідчий суддя Івано-Франківського міського суду обрав запобіжний захід у виді тримання під вартою з альтернативою внесення застави.

Чоловіка спершу звинувачували за ч. 3 ст. 368 кримінального кодексу України –  підкуп службової особи юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми. Проте коли таке звинувачення зовсім не підтвердилось, прокурор змінив кваліфікацію правопорушення за ч. 1 ст. 368 КК України – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, та направив обвинувальний акт до суду.

Судовий розгляд першою інстанцією тривав три роки. Вироком Калуського суду чоловіка було виправдано. Прокурор не погодився з цим вироком, та звертався до апеляційного суду, однак апеляційна інстанція вирок залишила в силі.

Хоч виправдувальний вирок і набув законної сили, щодо нього продовжував тривати суд, бо прокурор, який не погодився з його виправданням, ініціював продовження розгляду справи касаційним судом, поставивши в касаційній скарзі питання про скасування рішень судів першої та другої інстанції з направленням справи на новий розгляд в суд першої інстанції, – пові

Тільки після розгляду Верховним Судом даної кримінальної справи з винесенням постанови, яка є остаточною та оскарженню не підлягає, кримінальне переслідування щодо обвинуваченого завершилось. Таким чином, він був підданий незаконному кримінальному переслідуванню та знаходився під слідством і судом.

Суд, дослідивши письмові докази, з урахуванням засад розумності та справедливості прийшов до висновків про наявність правових підстав для стягнення моральної шкоди у мінімальному визначеному законом розмірі, що становить 284 527,00 гривень.

Водночас постановив стягнути 29 200,00 гривень за відшкодування суми, сплаченої у зв`язку з наданням юридичної допомоги в межах кримінального провадження та 3000,00 гривень витрат на надання професійної правничої допомоги.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.