Кримінал Світ

Прокуратура подаватиме касаційну скаргу в справі Коцаби, – Луценко

Google+PinterestLinkedInTumblr

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив про можливість подання касаційної скарги у справі блогера Руслана Коцаби, якого цього тижня виправдав Апеляційний суд Івано-Франківської області, пише УП.

коцаба

Про це повідомляє Радіо Свобода.

“Я не маю права згідно з законом критикувати будь-яке рішення судів, але я можу сказати, що ми оцінимо рішення суду і, ймовірно, подамо на розгляд вищої інстанції, тому що, згідно з наявними у нас висновками експертів – не моїх чи прокурорських, а експертів, у заявах пана Коцаби вбачалися заклики до зриву мобілізації, що ставило під сумнів обороноздатність країни”, – сказав Луценко 16 липня в Івано-Франківську.

Генпрокурор додав, що “це (дії Руслана Коцаби – ред.) був виклик державі”.

Прокуратура ще не має рішення суду, зазначив Луценко, але коли у відомстві його отримають і вивчать, то вирішуватимуть щодо звернення до вищої інстанції.

Апеляційний суд Івано-Франківської області 14 липня зняв обвинувачення у перешкоджанні діяльності Збройних сил України з блогера Руслана Коцаби, його звільнили з-під варти у залі суду.

Сторона обвинувачення просила суд призначити блогерові покарання у 13 років позбавлення волі.

12 травня Івано-Франківський міський суд призначив Коцабі покарання у вигляді позбавлення волі строком на 3 роки і 6 місяців, визнавши його винним у перешкоджанні діяльності Збройних сил України та знявши обвинувачення в державній зраді.

Після початку збройного конфлікту на Донбасі між українськими військовими та підтримуваними Росією сепаратистами Коцаба неодноразово публічно виступав проти проведення в Україні мобілізації та закликав її бойкотувати.

Незалежна медіа-профспілка України вважала обвинувачення проти Коцаби недостатньо обґрунтованими. Правозахисна організація Amnesty International назвала івано-франківського журналіста в’язнем сумління й закликала його звільнити.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.