Кримінал Світ Фото

Коцаба просить виправдання, а прокурор – зняти пом’якшуючі обставини, враховані у вироку (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У четвер, 14 липня, апеляційний суд Івано-Франківської області почав розгляд скарг у справі проти блогера Руслана Коцаби. Нагадаємо, його визнали винним у перешкоджанні діяльності Збройних сил України та засудили на 3,5 роки.

13662451_997500240356929_1341915832_o

До теми. Справа Коцаби. Монтян у суді запропонувала свідку “в голову з ноги” (ФОТО, ВІДЕО)

Суд відхилив клопотання про відвід судді, отже, головуючим у справі буде Олександр Васильєв, переселенець зі сходу.

“Обставини у справі були досліджені неповно, неналежно та з порушеннями”, – сказав прокурор, подавши клопотання про повторне дослідження. Він пропонує скасувати попередній вирок та розглядати апеляційну скаргу, не враховуючи пом’якшуючі обставини, які брали до уваги судді міського суду. “Суд дав невірну правову оцінку доказам”, – каже прокурор.

13728241_997500070356946_1002698549_o

До теми. Франківський суд призначив вирок Руслану Коцабі – 3 роки і 6 місяців за гратами

“Якщо вам не подобається оцінка суду, то пропонуйте свою. Навіщо досліджувати докази повторно?, – питає суддя Васильєв. – В чому неповнота досліджень і в чому були порушення?”.

“Ми просимо ухвалити новий вирок і скасувати вирок першої інстанції, – відповідає прокурор. – Ми не просимо допитувати усіх свідків, а лише прослухати записи засідання й дати належну оцінку доказам по справі”.

“Я вважаю, що клопотання про переслуховування усіх аудіозаписів є намаганням прокуратури затягнути процес і залякати якомога більше критично мислячих людей, які критикують владу, – каже підсудний Коцаба. – Вирок описав позицію кожного свідка і повторне дослідження є зайвим”.

До теми: “Порошенка, Яценюка і Турчинова будуть судити”, – Коцаба заявив, що віднині може сидіти 12 років (ФОТО)

“Те, що прокуратуру не влаштовує трактування доказів, нас воно теж не влаштовує, – говорить захисник Тетяна Монтян. – Клопотання прокуратури необгрунтоване. Підстав для задоволення клопотання немає, усі обставини у справі досліджені адекватно”.

Врешті суд, порадившись на місці, відхилив клопотання прокуратури. Суд перейшов до розгляду апеляцій, поданих адвокатами Коцаби – Ігорем Сулимою і Тетяною Монтян.

“Прокурори з першого дня мого арешту чинили все, щоб максимально затягнути мою справу, – каже блогер. – Свідків було 58 і третину з них до суду не змогли доставити. Свідки займалися тут військовими спогадами та міркували, що би було якби потенційний військовозобов’язаний зайшов на сторінку Коцаби і вирішив не йти служити. Я буду в Європейському суді з прав людини оскаржувати це свавілля прокуратури”.

Коцаба каже, що зараз у справі є чотири томи, а їх було сім і вони зникли. Питання й відповіді різних свідків, каже він, були ідентичними. Коцаба наголосив, що його звернення в інтернеті не є перешкодженням діяльності Збройних сил України.

“Я й зараз би не взяв зброю до рук, бо є заповідь Божа “Не вбий”, – каже підсудний. – Я зробив те, що мав зробити християнин. Я не визнаю себе винним і прошу виправдання”.

Наразі судді вийшли на перерву, судові дебати розпочнуть о 13:30. Коцаба просив, аби журналісти не розходились та взяли у нього інтерв’ю, проте всі вийшли, із блогером у залі залишився лише один працівник ЗМІ

Нагадаємо, Коцабу визнали винним у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України, а його винуватість у державній зраді не довели.

До теми: Коцаба жалівся журналісту РФ на місцеві ЗМІ, які ігнорували його скандальний ролик

Нагадаємо, під час обшуку квартири Коцаби знайшли 6 320 доларів і понад 9 тисяч євро. Блогер казав у суді, що гроші належать його мамі та просив їх повернути.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні