Двох коломийських правоохоронців та їхнього цивільного спільника судитимуть за організацію масштабного наркобізнесу на Прикарпатті. За даними слідства, зловмисники збували наркотики через телеграм-канал, наймали кур’єрів та фальсифікували кримінальні провадження для покращення власної статистики.
Про це повідомляє Державне бюро розслідувань, пише Репортер.
Працівники ДБР у взаємодії з СБУ завершили досудове розслідування щодо двох правоохоронців з Коломиї та їхнього цивільного спільника, які організували схему збуту наркотичних речовин на території Івано-Франківської області.
Обвинувальний акт скеровано до суду.
За даними слідства, фігуранти створили телеграм-канал, через який приймали замовлення на наркотики. Після онлайн-оплати клієнтам надсилали координати місць із так званими «закладками».
Правоохоронці адміністрували канал і закуповували сировину, а цивільний співучасник шукав виконавців для розповсюдження наркотичних речовин. За одну «закладку» кур’єрам обіцяли по 150 гривень.
Читайте також: «Хочу допомогти цій прекрасній країні» – колумбієць, який воює у «Хартії»
У жовтні 2024 року задокументовано понад 100 випадків збуту наркотиків лише одним із таких кур’єрів.
Окрім прибутку, зловмисники намагалися підвищити власні «результати» роботи, штучно відкриваючи кримінальні провадження проти осіб із наркозалежністю, а також планували притягнути до відповідальності найнятого ними ж кур’єра.
Слідство встановило, що організатор схеми застосовував тиск і навіть фізичне насильство щодо залежних осіб.
Після повідомлення суд обрав організатору запобіжний захід у вигляді застави розміром 750 тис. грн. Згодом він спробував підкупити свідка, передавши 20 тис. грн. Через це суд постановив стягнути заставу в дохід держави та передати її на потреби Збройних Сил України.
Двох правоохоронців та цивільного спільника обвинувачують у збуті наркотичних засобів, вчиненому організованою групою (ч. 3 ст. 307 КК України). Організатору додатково інкримінують перевищення службових повноважень та незаконний вплив на свідка (ч. 2 ст. 365, ст. 386 КК України), – йдеться на сайті.
Санкції інкримінованих статей передбачають до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Усі фігуранти справи звільнені зі служби.
Процесуальне керівництво здійснює Івано-Франківська обласна прокуратура.
Читайте також: Писанка – зв’язок із предками. Як музей у Коломиї береже давнє мистецтво
Comments are closed.