24 листопада Коломийський міськрайонний суд виніс вирок у справі, де обвинувачуваний – начальник відділу освіти Верховинської РДА. А позивачі – працівники школи в Ільцях.
Як ідеться у матеріалах справи, наказом відділу освіти одну з потерпілих у 2014 році було звільнено з роботи як вчителя географії Ільцівської ЗОШ. Також у тому році з роботи звільнено і директорку цієї школи.
Мова про Любов Шкрібляк, яку у 2010-му році призначили директором Ільцівської школи. Та її матір – вчительку географії.
Не погоджуючись зі звільненням потерпілі звернулися із відповідними позовами до суду. І рішенням Косівського районного суду у 2015 році було «визнано незаконним наказ про звільнення вчительки географії». У 2016 році цей же суд задовільнив позовні директорки та постановив поновити її на посаді.
Керівник відділу освіти не виконував рішення Косівського районного суду. На відділ освіти були накладені штрафи, а керівника попереджено про кримінальну відповідальність.
Свою вину у скоєному злочині обвинувачений визнав. Зазначив, що дійсно без належних на те підстав не виконував рішення суду, які вступили в законну силу. Однак, це не було зумовлено його умислом, а прямими вказівками від голів Верховинської райдержадміністрації та голів Верховинської районної ради.
Також це питання було предметом обговорення на сесії районної ради де йому вказували, що він взяв хабар за поновлення потерпілих на роботі.
Потерпіла в судовому засіданні пояснила, що наказ про її звільнення був незаконним, що підтверджується відповідним рішенням суду. Однак, попри це довго не могла поновитися на роботі, п`ять разів з даного приводу приходила в районну раду та до обвинуваченого. Однак він відмовлявся виконувати рішення суду і по факту поновив її на роботі тільки 30 серпня 2018 року.
Спричинену їй моральну шкоду вона оцінює у 500 000 грн.
Інша потерпіла пояснила, що мала конфлікт із відділом освіти, бо ті не хотіли відшкодовувати кошти на раніше виконані у Ільцівській школі ремонті роботи.
«Вимагаючи цього зазнавала утисків і сильного цькування і змушена була з донькою виїхати з села. Своє звільнення вважала незаконним і звернулася до суду з позовом. Рішенням суду її позов задоволено та в 2016 році вона отримала компенсацію за поновлення, однак рішення суду з вини обвинуваченого тривалий час безпідставно не виконувалося».
Моральну шкоду вона теж оцінила у 500 000 грн.
Суд ухвалив визнати винник керівника відділу освіти винним і призначити покарання – «один рік позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади у сфері управління органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, строком на два роки».
Разом з тим його звільнили від відбуття покарання у зв`язку із закінченням строку давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Також він має сплатити кожній із потерпілих по 250 тис грн морального відшкодування.
Comments are closed.