Соціум

Євген Глібовицький: Основним капіталом міста є безпека, і вона в Івано-Франківську присутня більше, ніж в інших містах України

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Майже 70% жителів Івано-Франківської міської громади, за результатами недавно проведеного соціологічною групою «Рейтинг» опитування на замовлення ГО «Агенція відновлення та розвитку» для підготовки стратегії Івано-Франківської територіяльної громади та плану відновлення на 2024-2027 роки, вважають правильним напрямок справ у місті. Й лише 17% мають протилежну думку. Причому переселенці краще оцінюють стан справ у Франківську, ніж навіть корінні франківці, — більше 80% ВПО його оцінили як правильний. Експерт з довготермінових стратегій Євген Глібовицький вважає, що одним із головних чинників є безпека.

Євген Глібовицький: Основним капіталом міста є безпека

Серед наявних можливостей жителі громади та переселенці найкраще оцінили можливість відчувати себе безпечно (задоволені 82% і 94% відповідно, незадоволені 11% і 4%), самореалізацію (задоволені по 71%, незадоволені відповідно 18% і 10%) та розвиток молоді (задоволені відповідно 66% та 70%, незадоволені – 20% і 8%).

Діяльністю Івано-Франківського міського голови Руслана Марцінківа задоволені майже 70% опитаних. Незадоволених є 26% (серед переселенців відповідно 63% і 15%). Взаємодію жителів міста з місцевою владою щодо вирішення важливих питань громади вважають ефективною 60% франківців. Неефективною — близько 30% (серед переселенців відповідно 60% і 13%).

Налагодженням функціонування Івано-Франківська у воєнний час задоволені 69% містян і незадоволені 25% (серед переселенців відповідно 79% і 12%). Пріоритетними сферами для міської влади вони вважають допомогу армії (64% серед місцевих жителів і 57% серед ВПО), безпеку в місті (27% серед місцевих та 34% серед ВПО).

Читайте Руслан Марцінків: Лише концентрацією всіх зусиль зможемо здобути перемогу

Вельми показовим є те, що 90% франківців пов’язують свої плани на майбутнє саме з проживанням у своєму місті. Серед переселенців такі плани мають менше половини опитаних, а 40% взагалі не планують залишатися тут.

Ряд показників опитування стосувалися взаємовідносин між корінними жителями Івано-Франківська та переселенцями. 40% франківців вважають, що проблема мовного непорозуміння значна. Серед ВПО таких майже 30%. 34% оцінили її як незначну, 40% – серед ВПО. Але при тому серед місцевих опитаних більше половини позитивно ставиться до переселенців і до того, якби вони залишилися жити та працювати в місті. І ця тенденція за останній рік дещо зросла.

Як мешканці Івано-Франківська, так і ВПО почувають себе безпечно. Ця оцінка є найвищою. Також говорять про високі можливості для самореалізації та розвитку для молоді. Також мешканці висловились про задоволеність діями влади: мера, …обласної влади та міської ради. Бачимо, що тільки міський голова отримує максимальні оцінки. Майже 70% опитаних нами мешканців громади задоволені діяльністю голови, — зазначив директор соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович.

Своєю чергою, експерт з довготермінових стратегій Євген Глібовицький так прокоментував результати опитування в Івано-Франківській МТГ:

Основним капіталом міста є безпека, і вона в Івано-Франківську присутня більше, ніж в інших містах України. Ми часто недооцінюємо, наскільки безпека впливає на можливості кожної людини займатись тим, чим вона хоче займатися. Це дуже гостро відчувають ВПО, бо вони можуть зі свого досвіду оцінити наявність цієї безпеки. Безпека є одним із тих факторів, що люди можуть пов’язувати своє майбутнє з Франківськом. Ця безпека складається як з географічного, так і з культурного компоненту. Франківськ є безпечним містом. Бо він розташований далеко від бойових дій, але так само Франківськ є містом, яке готове давати відсіч. Франківськ дуже включений у підтримку ЗСУ, у рух спротиву, волонтерство. Франківськ не є пасивним!

Таким чином цьогорічне опитування соціологічної групи «Рейтинг» знову засвідчило, що Івано-Франківськ уже котрий рік незмінно перебуває на чільних позиціях за багатьма показниками розвитку обласних центрів України. Дуже високий рейтинг місцевої влади, особливо міського керівника, які користувалися значно вищою довірою, ніж представники центральної влади в цих містах, показало і проведене у 2021 році сьоме всеукраїнське муніципальне опитування тією ж соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Міжнародного республіканського інституту (ІRІ).

Тоді майже стільки ж, як і цього року, — 69% жителів Івано-Франківська вважали, що справи в місті загалом йшли в правильному напрямку і лише 16% — у неправильному. Діяльність міського голови Руслана Марцінківа тоді схвалювали 84% опитаних жителів Івано-Франківська (друге місце в Україні) і 71% — роботу міської ради та її виконавчого комітету (перше місце).

Отож підтримка понад двома третинами франківців роботи міської влади та її керівника вказує на те, що довіра виборців до обраної ними влади залишається на високому рівні.

Мирослав Стефанців

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.