Кримінал

На Франківщині кібершахраї виманили у чоловіка мільйон гривень

Google+PinterestLinkedInTumblr

Сектор боротьби з кіберзлочинністю обласного управління міліції презентував сайт «Антишахрай».

DSC_2632

За словами старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах Івана Канюса, проблема кібер-шахрайства набирає обертів.

«Кожного дня є все більше потерпілих від так званих кібер-шахраїв, які працюють через інтернет та мобільні телефони, – говорить Канюс. – У поточному році до правоохоронців надійшло 150 зав по області. З них – 81 з Івано-Франківська. Якщо розглядати по категоріям, то 88 – телефонні та карткові шахрайств, решта 62 – шахрайство через інтернет. Люди хочуть зекономити декілька гривень при покупці планшету через мережу і просто нехтують правилами безпеки та власними руками віддають свої збереження невідомій особі».

DSC_2631

Найпоширеніші схеми шахрайства, каже старший оперуповноважений, є повідомлення про виграш в лотереях, акціях, виграш автомобіля.

«За моєї практики під різними приводами у потерпілого виманювали від декількох гривень і до мільйона, – говорить Іван Канюс. – І це в нашій області. Була придбана річ через інтернет – пояс для схуднення. Різними соціологічними, психологічними пастками людину спонукали купити ще один, потім через різні схеми пропонування переросло у вимагання і людина фактично віддала мільйон гривень. Слідство над цією справою ще триває».

DSC_2629

Аби уберегти людей від кіберзлочинності франківські правоохоронці створили спеціальний сайт: tricksters.com.ua.

Тут людина зможе дізнатися, які бувають злочинні схеми шахрайства, отримати поради, інструкції, як на них не попастися, а також повідомити про злочин.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.