Кримінал

Ліки від усіх хвороб – у Франківську, Києві та Житомирі діяла масштабна мережа медичних шахраїв

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Поліція викрила групу шахраїв, які збували БАДи під виглядом “ліків від усіх хвороб”.

До складу цієї злочинної організації входили понад 40 осіб. Між ними були розподілені ролі: у «фірмі» працювали регіональні кол-центри, частина зловмисників виконувала роль «лікарів», інші здійснювали доставку «препаратів» ошуканим людям тощо, пише Рупор Житомира. Жертвами шахраїв стали близько 1200 людей. Лише кільком громадянам зловмисники спричинили збитки на понад 1,8 мільйона гривень. Точну кількість постраждалих і суму збитків з’ясовують слідчі.

У липні 2016 року слідчі поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України стосовно групи осіб. Зловмисники шляхом обману та зловживання довірою людей (переважно похилого віку) продавали їм біологічно-активно добавки та невідомі речовини під виглядом лікарських засобів.

У рамках цього провадження поліцейські встановили, що стійка злочинна організація діяла упродовж 2014-2017 років. Крім того, правоохоронці встановили організатора цього «бізнесу», 35-річного киянина, а також процес створення «фірми» та всі ланки цієї злочинної організації.

Зокрема, стало відомо, що ще в 2012 році киянин з кількома спільниками створили кілька фірм. Ці суб’єкти господарювання начебто виробляли або продавали препарати для лікування тяжких і навіть невиліковних хвороб. Клієнтами шахраїв ставали люди переважно похилого віку.

Зловмисники налагодили діяльність кількох кол-центрів та філіалів у Києві, Івано-Франківську та Житомирі. Шахраї дзвонили потенційним жертвам під виглядом іноземних лікарів. Імітуючи іншомовний акцент, вони переконували людей у наявності у них тяжких хвороб, а відтак – і в необхідності придбати ліки від цих недугів.

«Ліки» клієнтам розносили кур’єри. Вони додатково консультували ошуканих людей щодо чудодійних властивостей «препаратів». Під виглядом дорогих іноземних препаратів продавалися дешеві вітчизняні аналоги або ж біологічно-активні добавки.

21 грудня, правоохоронці провели 76 обшуків. Під час обшуків вилучено флеш-носії, оптичні та жорсткі комп’ютерні диски з інформацією про господарську діяльність зловмисників. Також виявлено інформацію про потерпілих осіб, яким збувалися біологічно-активні добавки, та записи отриманих прибутків.

Крім того, виявлено та вилучено інструкції щодо поведінки реалізаторів із потерпілими, кошти в національній та іноземній валюті, пластикові баночки з біологічно-активними добавками.

За час діяльності злочинної організації жертвами зловмисників стали близько 1200 людей. Упродовж п’яти років лише п’ятьом громадянам зловмисники спричинили збитки на суму понад 1,8 мільйона гривень, видуривши в них від 60 тисяч до понад 600 тисяч гривень. Точну кількість постраждалих та повну суму збитків встановлюватимуть слідчі.

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.