«Репортер» має документи по чотирьох справах, у яких Івано-Франківський міський суд постановив стягнути штраф із продавців так званих миттєвих державних лотерей «М.С.Л.» – Ганни Тимошкіної, Марії Дубницької, Людмили Федик та Михайла Телезина. Усі вони торгували лотереями без відповідної ліцензії. Зазначимо, суд вимагав стягнути із порушників лише 340 грн. штрафу без конфіскації предмету правопорушення.
Читайте першу частину матеріалу: Дмитро Руденко заявив, що на нього тиснуть.
Ці справи у Франківську веде суддя Дмитро Руденко (той, що оголошував вирок Олегу Гаркоту за хабарництво та відправив на 60 діб за ґрати Руслана Коцабу).
У лютому суддя постановив стягнути штрафи із Тимошкіної і Дубницької. На розгляд третьої справи (Федик) на судове засідання не з’явилась ні особа, яку притягували до відповідальності, ні її захисник, хоча, каже Руденко, їх належно повідомили.
Після засідання Руденко отримав клопотання про відвід судді та копію скарги щодо неналежної поведінки судді у справі Тимошкіної: київський адвокат Ярослав Толкачов, захищаючи інтереси «М.С.Л.», звернувся у Вищу кваліфікаційну комісію суддів України (ВККСУ) за упереджену позицію судді до оператора держлотерей. Адвокат наводить тезу, яка, зазначає він у документі, належить Руденку:
«Ваші автомати погіршують ситуацію в державі та негативно впливають на суспільство, що є неприпустимим».
А сам Руденко запевняє, що цих слів не говорив.
Аналогічну скаргу та клопотання про відвід передав суду і Телезин. Йдеться про четверту і поки останню справу щодо «М.С.Л.» судді Дмитра Руденка.
«Телезин у судовому засіданні заявив клопотання про відвід та долучив скаргу до ВККСУ із підписом Толкачова, – говорить Руденко. – Проте у судовому засіданні Телезин не зміг пояснити, що це за скарга та чим саме мотивує заяву про відвід судді».
Ярослав Толкачов працює у столичному адвокатському об’єднанні «Юрімекс». Протягом 10 хвилин у телефонній розмові він намагався довести свою правоту.
«Минулого року через неоднозначне тлумачення законодавства міліція вирішила втрутитись у роботу оператора і почала судорожно складати адміністративні протоколи на розповсюджувачів лотерей, — каже адвокат. — Але у Франківську кричущий випадок: Руденко знав, що не можна притягати продавців до відповідальності і керувався власними внутрішніми фобіями і забобонами. Суб’єктом такого правопорушення не може бути особа, яка продає лотереї. Я звернувся до Вищої комісії суддів, бо, зважаючи на попередню постанову, оголошену Руденком, розумів, що суддя неадекватний. Руденко свідомо прийняв незаконне рішення, яке не може бути притаманне людині, що носить суддівську мантію. Ми подали апеляції у всіх справах і сподіваємось, що постанову суду скасують. Ми вже виграли близько 200 справ із 259, складених по Україні. Виграємо ще 59, які залишились».
«Цей адвокат (Толкачов, – Авт.) не є учасником процесу, йому не можуть бути відомі обставини справи, – повідомили у Івано-Франківському міському суді. – Крім того, слід звернути увагу, що ця скарга навіть не написана і не підписана особою, яка притягається до відповідальності. Ця скарга написана виключно з метою тиснути та залякати суддю. У такий спосіб його змушують ухвалити рішення на користь порушника, та й просто хочуть «насолити». Писати скарги з надуманих підстав у ВККСУ до початку розгляду справи та демонстративно долучати копії такої скарги до матеріалів справи є втручанням у діяльність судді, відповідальність за що передбачена статтею 376 Кримінального кодексу України».
Дмитро Руденко підтвердив, що усі справи уже оскаржені до апеляційного суду. Через такі скарги ВККСУ може притягнути франківського суддю до дисциплінарної відповідальності. Зараз Руденко збирається звернутись до прокуратури.
Оператори миттєвих державних лотерей кричать про свою законність та працюють без ліцензій. Та захищаються вони кодексом – поки не видадуть нову ліцензію, можуть працювати без дозволів. А у тому, що гральний бізнес ще не вмер, винен не закон через свої діри, а ті, хто досі не латають їх.
До теми
«М.С.Л.» проводить лотереї «Лото-Забава», «Спортліга», «Мегалот». За даними Єдиного державного реєстру, засновниками оператора є кіпрська компанія Evolot Limited, керує нею Маркос Шіапаніс. У серпні 2014 року міністр фінансів України Олександр Шлапак заявив, що власниками компанії є «Альфа-Групп» – одна із найбільших фінансово-промислових груп Росії на чолі з мільярдером Михайлом Фрідманом. Тоді міністр фінансів назвав незаконною діяльність «М.С.Л». А вже у грудні Шлапака звільнили.
Comments are closed.