Кримінал Світ

“М.С.Л.” проти франківського судді. Дмитро Руденко заявив, що на нього тиснуть

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У редакцію газети «Репортер» звернувся суддя Івано-Франківського міського суду Дмитро Руденко. Він заявив, що на нього тиснуть — за справи, які він веде стосовно грального бізнесу. Йдеться про чотири заклади, які розповсюджували в місті так звані державні миттєві лотереї. Чиї ж руки тягнуться із самого Києва, аби пригрозити пальцем франківському судді?

Гральна гідра. Фоторепортаж та відео з рейдів по гральних клубах Івано-Франківська.

3YXxMgIaDn4XsByjebbnvlX8ri3H8D

Дмитро Руденко — це той суддя, що оголошував вирок Олегу Гаркоту за хабарництво та відправив на 60 діб за ґрати Руслана Коцабу. Тепер Руденко намагався притягнути до адміністративної відповідальності чотирьох франківців, які продавали лотереї оператора ТОВ «М.С.Л.»

sd
Дмитро Руденко

Виглядає, що у справах грального бізнесу «посадити» когось набагато важче, і – забіжимо наперед – навіть штрафу не дочекаєшся.

«М.С.Л.» проводить лотереї «Лото-Забава», «Спортліга», «Мегалот». За даними Єдиного державного реєстру, засновниками оператора є кіпрська компанія Evolot Limited, керує нею Маркос Шіапаніс. У серпні 2014 року міністр фінансів України Олександр Шлапак заявив, що власниками компанії є «Альфа-Групп» – одна із найбільших фінансово-промислових груп Росії на чолі з мільярдером Михайлом Фрідманом. Тоді міністр фінансів назвав незаконною діяльність «М.С.Л». А вже у грудні Шлапака звільнили.

Але франківців притягують до відповідальності не за незаконність тих лотерей, а за протерміновані ліцензії. Зазначимо, суд вимагає стягнути із порушників лише 340 грн. штрафу без конфіскації предмету правопорушення.

«Ця міра покарання є поки що достатньою, – вважає Дмитро Руденко. – Оскільки особи вперше вчинили правопорушення».

«Репортер» має документи по чотирьох справах, у яких суд постановив стягнути штраф із продавців лотерей – Ганни Тимошкіної, Марії Дубницької, Людмили Федик та Михайла Телезина. Усі вони торгували лотереями без відповідної ліцензії. Хто був на місці – на тих міліціонери і склали протоколи.

До теми. Прокурор області просить “Репортер” більше не рейдити гральні заклади.

«При розгляді двох перших справ (Тимошкіної і Дубницької, – Авт.) все було нормально, проте на розгляд третьої справи на судове засідання не з’явилась ні Федик, ні її захисник, хоча їх належно повідомили, – каже Дмитро Руденко. – Ми отримали клопотання про відвід судді уже після засідання. Це означає, що документ був завідомо немотивованим і підлягав відхиленню».

Разом із цим клопотанням Руденко отримав копію скарги щодо неналежної поведінки судді у справі Тимошкіної: київський адвокат Ярослав Толкачов, захищаючи інтереси «М.С.Л.», звернувся у Вищу кваліфікаційну комісію суддів України за упереджену позицію судді до оператора держлотерей.

Адвокат наводить тезу, яка, зазначає він у документі, належить Руденку:

«Ваші автомати погіршують ситуацію в державі та негативно впливають на суспільство, що є неприпустимим».

А сам Руденко запевняє, що цих слів не говорив.

Продовження тут: 

Франківського суддю Руденка обізвали неадекватним за порушені справи щодо «М.С.Л.»

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.