Кримінал

Андрій Наритник, який продавав гуманітарку на ринку у Франківську, отримав умовний термін

Google+PinterestLinkedInTumblr

Івано-Франківський міський суд виніс вирок у справі Андрія Наритника – члена громадського формування «Штаб оборони Прикарпаття», який продавав на франківському ринку гуманітарну допомогу.

У судовій справі йдеться, що Андрій Наритник був членом громадського формування «Штаб оборони Прикарпаття». Наприкінці квітня 2022 року спільно із працівниками поліції охороняв приміщення Римо-Католицької церкви парафії Господа нашого Ісуса Христа Царя, де познайомився із настоятелем, пише Курс.

У Франківську суд виніс рішення у справі псевдоволонтера

У червні 2022 року він звернувся до настоятеля церкви задля потреб Збройних Сил України. А 3 червня він отримав від настоятеля продуктів на суму 8730 грн для бійців ЗСУ. Окрім цього, протягом березня-квітня охороняв приміщення Франківського Драмтеатру, де збирали допомогу для переселенців та ЗСУ.

4 червня він зайшов через службовий вхід Драмтеатру до приміщення, де зберігалася гуманітарна допомога. Звідти викрав три аптечки з медикаментами, декілька десятків упаковок памперсів, ліхтарики та різні медикаменти. Загальна сума збитків – 81 339, 44 гривень.

У суді Андрій Наритник визнав свою провину повністю, каявся у скоєному і просив суворо не карати.

У засіданні він розповів, що був членом громадського формування «Штаб оборони Прикарпаття» і під час патрулювання познайомився і потоваришував із настоятелем храму. Пізніше настоятель на його прохання зібрав продукти харчування нібито для забезпечення потреб ЗСУ. Насправді він відвіз товар на ринок, де продавав його людям. З Драмтеатру крадену допомогу на ринок возив на таксі.

Представники потерпілих на судове засідання не з’явилися. Подали клопотання про розгляд без їхньої участі, а щодо міри покарання для обвинуваченого покладаються на думку суду.

У результаті суддя Наталія Деркач визнала Андрія Наритника винним у шахрайстві та крадіжці та призначила 5 років позбавлення волі.

Проте на підставі ст. 75 КК України Наритника звільнили від відбування покарання у виді позбавлення волі з випробуванням, встановивши іспитовий строк три роки. Також суд стягнув з обвинуваченого на користь держави 48 522 грн за проведення судових експертиз.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.