Заяви про Інтернет-шахрайство надходять до поліції майже щодня, жителів Івано-Франківщини вкотре застерігають – від імені банківських та фінансових працівників, псевдо правоохоронців або ж при купівлі-продажу товарів через Інтернет обкрадають довірливих людей.
До Івано-Франківської поліції надійшло повідомлення від 54-річного місцевого мешканця, який розповів про «покупку» на одному із Інтернет сайтів.
Як з’ясувалося потерпілий, знайшовши необхідний товар, а саме автомобільні запчастини, зателефонував до продавця, узгодив умови та перерахував грошові кошти в сумі близько 4 300 гривень на банківський рахунок псевдо-продавцеві. В результаті – ні покупки не отримав, ні грошей не повернули. Після цього зв’язок з «продавцем» обірвався.
Наступний випадок трапився з 31-річним франківчанином, який розповів правоохоронцям про те, що напередодні на його мобільний телефон зателефонував невідомий чоловік, який представився працівником «ОТП-банку». В розмові із заявником шахрайським шляхом дізнався таємні реквізити кодів доступу до банківської карточки потерпілого після чого з його рахунку пропало близько 9 тисяч гривень.
Читайте: Телефонні шахраї ошукали двох франківців на 11 тисяч гривень
Ще один випадок трапився вчора з 65-річною жителькою Долини. Жінка розповіла правоохоронцям про те, що напередодні на її мобільний телефон зателефонувала невідома жінка, яка представилась працівником митниці Харківськго аеропорту та повідомила, що заявниці надійшла посилка із республіки Афганістан. Але для того, щоб її отримати потрібно сплатити митний збір в сумі 60 тис. гривень. Потерпіла погодилась на ці умови та впродовж декількох днів частинами здійснила перерахунок коштів на банківській рахунок шахрайки. Сплативши всю вказану суму, зв’язок з нібито працівницею митниці обірвався, а обіцяну посилку потерпіла так і не отримала.
Читайте: Ні грошей, ні товару, – на Прикарпатті шахраї “розвели” киянина на 33 тисячі
Відомості за цими фактами внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.
Щоб не стати наступною жертвою шахраїв, поліцейські застерігають громадян не перераховувати гроші, поки не отримаєте замовлений товар. Передоплата, яку вимагають пройдисвіти уже є тривожним сигналом, що вас намагаються обдурити. Якщо вам дзвонять невідомі й представляються працівниками банків, чи інших установ та випитують усілякими способами ваші банківські дані – ігноруйте інформацію і в жодному разі не повідомляйте її невідомому. Якщо у вас з приводу отриманої інформації виникли сумніви – зайдіть у банк і уточніть потрібну вам інформацію. Пам’ятайте, такі злочини легше попередити, аніж розшукати злочинців. У будь якому разі не робіть поспішних кроків та не перераховуйте гроші.
Comments are closed.