Історія

Як посварилися два академіки

Google+PinterestLinkedInTumblr

Ця історія сталася у 2001 році. Її головні герої доволі відомі в Івано-Франківську, поважні та вразливі, тому обмежимося першими літерами прізвищ.

Отже, в одному з місцевих вишів працював шановний академік Г. І якось на очі йому потрапила курсова робота старшокурсниці про священика, історика, письменника та педагога ХІХ століття Василя Ільницького. Академікові робота дуже сподобалась. Особливо вразив розлогий перелік використаної літератури.

Він запропонував дівчинці видати працю окремою книжечкою. Щоправда, у співавторстві, при чому першим мало стояти прізвище самого Г. Студентка погодилась. Незабаром в університетському видавництві вийшла брошурка «Науково-педагогічна та громадська діяльність Василя Ільницького».

Під час однієї літературної презентації Г. подарував тепер уже свою працю іншому знаному академіку – К., який працював в іншому виші. Той подякував, прийшов додому й вирішив трохи почитати. Яким же було його здивування, коли виявилось, що той подарунок був передертий із праць самого К. – «Українське народознавство в іменах» та «Хай святиться ім’я твоє».

Обуренню академіка не було меж. Він написав листа до Г., але відповіді не отримав. Тоді він видав гнівну статтю у пресі. Скандал вийшов ще той.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.