Історія Культура Розваги

У Яремче готують фестиваль опришків з театралізованим дійством і спортивними змаганнями

Google+PinterestLinkedInTumblr
Яремче стало переможцем проекту в рамках конкурсу “Малі міста – великі враження”.

Відділ інвестиційної політики Яремчанського міськвиконкому на цей конкурс подав проєкт «Баюракова бартка» із загальною вартістю – 283 800 грн, з яких 198 660 грн – кошти Міністерства культури України, 85 140грн – кошти місцевого бюджету.

“Фестиваль «Баюракова бартка» має на меті покращити туристичну конкурентоспроможність Яремче. Підґрунтям цього проєкту є історичне минуле регіону. Особливістю фестивалю є живе театралізоване дійство та спортивні змагання, які дозволять перенести кожного гостя в епоху опришківських часів”, – повідомляє Відділ інвестиційної політики Яремчанського міськвиконкому.

В Дорі, що нині є частиною Яремче народився Василь Баюрак – спільник і наступник Олекси Довбуша, керівник опришківського руху на Прикарпатті в 1745–1754 роках. Про те, що Василь Баюрак є вихідцем саме з Яремчанщини свідчать багато історичних джерел.

“Фестиваль стане чудовим способом нагадати про велич нашого народу. Історичний фестиваль «Баюракова бартка» – спосіб сприяння національно-патріотичного вихованню підлітків, спрямований на формування ціннісних орієнтирів, спільної історичної пам’яті та підвищення рівня громадянської свідомості молоді”, – йдеться в описі проєкту.

В 2022 році місто святкуватиме 300 років з дня народження Василя Баюрака, тому започаткування щорічного фестивалю стане одним з етапів підготовки до святкування.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.