Історія

У Франківську презентували третій том енциклопедії про ЗУНР (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У понеділок, 2 листопада,  в Прикарпатському університеті презентували третій том фундаментальної праці українських науковців “Західно-Українська Народна Республіка 1918-1923. Енциклопедія. Т. 3ˮ. Його видали за підтримки органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області.

Видання вперше в українській та світовій історичній науці презентує комплексне дослідження доби Західно-Української Народної Республіки, пише Репортер з посиланням на пресслужбу ПНУ.

Презентацію приурочили 102 річниці проголошення ЗУНР. У ній взяли участь ректор Прикарпатського університету, професор Ігор Цепенда, голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, координатор проєкту, професор Прикарпатського університету Микола Кугутяк, науковці університету. Дехто долучився в режимі онлайн.

«В умовах, коли потрібно було створити соборну українську народну республіку, західно-українські політичні еліти відмовилися від створення ЗУНРу і створили західну область УНР, – говорить ректор ПНУ Ігор Цепенда. – Ми можемо сьогодні говорити про те, що не вдалося зреалізувати державу, але важливість полягає в тому, що виховувались на цих прикладах наступні державницькі еліти. Це був сигнал для світової спільноти, що Україна і українці є нацією, яка прагне до створення держави. Тому, всі майбутні процеси, які мали місце в поступі державотворчому України, і відновлення в 1991 році незалежності України, це був той плацдарм, та платформа, яка дозволяла нам реалізувати цю ідею вже безпосередньо до створення держави».

За словами голови Франківської обласної ради Олександра Сича, науковці вже мають матеріали і для четвертого тому.

Основу авторського колективу книги склали науковці Прикарпатського університету, Львівського університету імені Івана Франка, Тернопільського педагогічного університету, Чернівецького університету імені Юрія Федьковича, Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича та інших вищих навчальних закладів та наукових установ. Всього до роботи над третім томом видання долучилося 114 авторів, що написали 629 статей.

Книга є продовженням 1 та 2 томів. Третій том видання складається зі статей на літери П, Р та С, переліку умовних скорочень та переліку статей. Видання містить ілюстрації – фотографії, репродукції картин та малюнків, карти, схеми.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.