Історія Світ Фото

Станиславів у Першій світовій. Філармонія

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Під час Першої світової війни приміщення театру пошкодила артилерія. Тому у 1920-х його відновили. Автором проекту реконструкції став «батько» нашої ратуші архітектор Станіслав Треля.

Театр 03

Після завершення робіт театр набув нового вигляду в модному тоді стилі конструктивізму. Зникли портик із колонами, купол, ліпнина, змінилася форма вікон. Значні зміни відбулись і всередині, зокрема кількість глядацьких місць зросла до 550.

У часи Першої світової у будівлю влучили кілька снарядів. Більш ніж на половину було зруйноване крило від вулиці Леся Курбаса, дах пробитий у багатьох місцях, пошкоджені дерев’яні конструкції. Збитки оцінили у 76,8 тис. корон.

Театр 01

Протягом 1928-1929 років театр реконструювали за проектом Станіслава Трелі, тепер будинок набув сухих конструктивістських рис. Зник пишний декор, вікна стали прямокутними, замість стрункого портику з’явився масивний балкон.

Якщо зовні споруда програла, то всередині виграла. По-перше, кількість глядацьких місць зросла до 550. По-друге, розширились коридори, що зменшило тісняву серед публіки. Будинок обладнали електрикою та опаленням.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні